Strona główna Kalendarz roku szkolnego 2013/2014

Dzień Babci i Dziadka 2014

W Szkole Podstawowej w Bziance zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla seniorów. To dzień, pełen uśmiechów, wzruszeń, w którym dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt.

Na początku p. dyrektor Edyta Jakieła serdecznie przywitała dostojnych gości, życząc równocześnie pozytywnych i miłych przeżyć.

Występy rozpoczęły najmłodsze wnuczęta, które wierszami i piosenkami podziękowały za ogromne serca, sprawiły, że na twarzach babć i dziadków pojawiła się nieskrywana radość i serdeczny uśmiech, a nawet wzruszenie.

Szczególnym punktem programu okazało się familijne spotkanie pt. „Rodzina, ach rodzina”. Mamy nadzieję, iż występ uświadomił wszystkim zebranym, jak ważna jest wielopokoleniowa rodzina, a w szczególności seniorzy rodu – Babcia i Dziadek. To właśnie oni opiekują się wnukami, opowiadają swoje wspomnienia z dzieciństwa oraz młodości, przekazują mądre słowa i rady, które w dorosłym życiu znajdują potwierdzenie w rzeczywistości.

Wspomnienia babci i dziadka z rożnych okresów życia ożywiały piosenki z lat młodości, tańce oraz prezentacja multimedialna, co stworzyło radosny , a zarazem sentymentalny nastrój.

Z kolei starsze wnuki zaprezentowały się w scenkach kabaretowych: Marian i Hela oraz Jak pozbyć się natrętnego klienta, które przyjęte zostały salwami śmiechu i brawami.

opracowała: M. Wojtuń

 

Galeria - Przygotowania i próby

Więcej zdjęć w Galerii - Przygotowania i próby

 

Galeria - Dzień Babci i Dziadka 2014

Więcej zdjęć w Galerii - Dzień Babci i Dziadka 2014

Program artystyczny zaprezentowany przez uczniów naszej szkoły zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne, aktorskie oraz taneczne. Przedstawienie zachwycało wspaniałą grą dzieci, które wcieliły się w swoje role niczym profesjonaliści. I co najważniejsze – dzieci były spontaniczne, bez sztuczności zaangażowane w swoje role, których zagranie sprawiało im wyraźną radość.

Na koniec wnuki wręczyły drobne upominki. Po czym wszyscy zasiedli do stołu, aby przy herbatce i słodkim „ co nieco” spędzić miły wieczór.

Atmosferę uroczystości umilał zespół muzyczny, zachęcając do tańca i wspólnego śpiewu pieśni biesiadnych, które, jak wiemy, łączą pokolenia. W dalszej części uroczystości babcie i dziadkowie brali udział w różnych konkursach wymagających wielu umiejętności i sprawności ruchowych. Zmaganiom konkursowym towarzyszyły niezwykłe emocje.

Pod koniec spotkania p. Zygmunt Wójcik w imieniu wszystkich dostojnych gości złożył na ręce pani dyrektor podziękowania dla wszystkich nauczycieli , doceniając jednocześnie zaangażowanie w przygotowanie, jak sam stwierdził, wspanialej uroczystości. Dziękujemy za szczere i ciepłe słowa skierowane pod naszym adresem. Mamy nadzieję, iż współpraca ze środowiskiem lokalnym będzie się układała tak, jak do tej pory.

Na sali, tradycyjnie jak co roku , panowała ciepła, rodzinna atmosfera, dzięki obecności naszych Babć i Dziadków.

opracowała: M. Wojtuń

Szukaj

Dla Twojej szkoły

Zegar

Ulti Clocks content

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa strona szkoły ?
 

Zegar Szkolny

Koniec roku szkolnego za: