Strona główna Nasze osiągnięcia

Konkurs historyczny

 

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

15 maja, Sławomir Gębuś - uczeń 7 klasy, po wygraniu szkolnych eliminacji udał się do Beska na Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego. W zmaganiach wzięło udział około 30 uczniów z klas 5 – 7 z okolicznych szkół powiatu krośnieńskiego i sanockiego.

W ramach konkursu uczestnicy musieli wykazać się wieloma umiejętnościami językowymi oraz znajomością kultury krajów anglojęzycznych. Konkurs przeprowadzony został w formie pisemnej, uczestnicy rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Celem konkursu była popularyzacja j. angielskiego wśród uczniów, motywowanie ich do doskonalenia umiejętności językowych, a także promowanie dzieci z uzdolnieniami lingwistycznymi.

Po napisaniu testu uczniowie mieli możliwość obejrzenia przedstawienia w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Besku. Wszyscy obecni na własne oczy mogli zobaczyć najważniejsze postacie wywodzące się z krajów anglojęzycznych. Przywitał nas Michael Jackson z grupą taneczną a Sherlock Holmes i Dr Watson przeprowadzili nas przez ciekawe przedstawienie. Uczniowie zobaczyli także Robin Hood’a, króla Henryka VIII i jego 6 żon, grupę The Beatles, oraz Królową Elżbietę. Na koniec usłyszeliśmy największe przeboje angielskojęzyczne w wykonaniu młodych muzyków.

Po przedstawieniu ogłoszono laureatów konkursu. Mimo wkładu ciężkiej pracy, naszemu uczniowi nie udało się zdobyć upragnionego miejsca na podium, jednak wrócił on z pełnym bagażem doświadczeń i nowymi umiejętnościami. Za udział w konkursie otrzymał również pamiątkowy dyplom oraz upominek.

opracował: P. Rajchel

 

Konkursy Gminnej Biblioteki Publicznej w Rymanowie

W tym roku, w ramach obchodów 100 – lecia święta niepodległości, biblioteka gminna zorganizowała konkurs plastyczny: „Kto Ty jesteś? – Polak mały…” – namaluj portret osoby związanej z historią Polski – tzw. „Wielkiego Polaka” oraz konkurs głośnego czytania – „ Z miłości do Ojczyzny”.

Miały one na celu kształtowanie świadomości przynależności narodowej i patriotyzmu, motywowanie do czytania dzieł narodowej literatury, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

Cieszymy się z wyników najmłodszych uczestników konkursu, którzy wykonali prace plastyczne i zapewnili sobie wysokie miejsca.

I miejsce – Lena Knurek

III miejsce – Milena Tabisz

Wyróżnienia otrzymali: Julia Domin, Oliwia Czapor, Paweł Guzik.

Brawa dla zwycięzców! Życzymy im dalszych sukcesów w konkursach.

Natomiast w konkursie głośnego czytania naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jakub Guzik i Wiktor Tabisz, którzy zmierzyli się z obszernymi fragmentami literatury narodowej.

Choć nie udało im się zdobyć miejsca na podium, to gratulujemy im odwagi i podjęcia tak wymagającego wyzwania.

opracowała: M. Wojtuń

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Konkurs ortograficzny klas III SP

Polska ortografia nie należy do najłatwiejszych, użycie odpowiednich liter w poszczególnych wyrazach to dla wielu z nas poważny kłopot. Wydaje się jednak, że dla uczestników Konkursu Ortograficznego, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową we Wróbliku Szlacheckim, zawiłości rodzimej ortografii stanowią raczej ciekawe wyzwanie, aniżeli poważny problem. Konkurs corocznie odbywa się w dwóch etapach. Na poziomie szkolnym zostali  wyłonieni reprezentanci do etapu gminnego w osobach Julii Ekiert i Mileny Kaczor. Uczestniczki miały okazję sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych w praktyce. Mimo trudnego dyktanda z licznymi  pułapkami ortograficznymi nasze uczennice poradziły sobie doskonale. Milena wywalczyła drugie miejsce, Julia natomiast otrzymała dyplom za udział i dzielną postawę ze zmaganiami z polską ortografią.

Gratulujemy i liczymy na to, że w następnym roku w ich ślady pójdą następni miłośnicy języka polskiego.

opracowała: E. Jakieła.

 

XVI edycja Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego

Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły podstawowej w Bziance licznie wzięły udział w XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego w Rudnej Wielkiej.

Celem konkursu było: dostrzeganie problemu zmniejszających się zasobów Ziemi, podwyższenie poziomu edukacji ekologicznej środowiska lokalnego, propagowanie zachowań przyjaznych środowisku, poznawanie negatywnego wpływu czynników antropogenicznych na środowisko oraz zdrowie człowieka, zachęcenie do działalności artystycznej będącej wyrazem fascynacji naturą.

Jedna osoba spośród naszych małych uczestników, a mianowicie Damian Fil zdobył bardzo wysokie III miejsce za wykonanie pięknej pracy o tematyce: "Cudze chwalicie, swego nie znacie. Polskie owoce i warzywa pełne zdrowia i witamin też." 25.04.2018r. pod opieką pana Piotra Rajchla pojechał na uroczyste rozdanie nagród do Szkoły Podstawowej w Rudnej Wielkiej.

Uroczystość była fantastycznie przygotowana. Na początku odbyło się przemówienie Pani dyrektor Janiny Godlewskiej, następnie część artystyczna, podziękowanie sponsorom i rozdanie nagród oraz pamiątkowe zdjęcia. Po części oficjalnej dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, a pozostali goście zostali zaproszeni na przygotowany dla nich poczęstunek.

Damiankowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w wielu innych konkursach.

opracowała: E. Rij

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Zegar

Ulti Clocks content

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: