Strona główna Nasze osiągnięcia

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zapobiegajmy Pożarom"

Więcej zdjęć w Galerii.

 

W drodze ku niepodległości

22 stycznia 2018 roku w ZSP w Posadzie Górnej odbyła się gala podsumowująca Konkurs Literacki „W drodze ku niepodległości”. Celem konkursu było przede wszystkim upamiętnienie znanych i bezimiennych bohaterów, walczących o wolność swego narodu, a także kultywowanie polskiej historii i rozwijanie zainteresowań uczniów.

Dwie prace konkursowe uczniów naszej szkoły: Jakuba Kaczora oraz Sławomira Gębusia zostały zgłoszone do konkursu międzyszkolnego.

Jakub Kaczor wierszem „Elegia o uciśnionej ojczyźnie”  zdobył pierwsze miejsce w kategorii wiekowej klas VI – VII szkół podstawowych.

Brawo, Jakubie! Życzymy Ci dalszych sukcesów w konkursach literackich.

opracowała: M. Wojtuń

 

Bożonarodzeniowe konkursy

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bziance wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastyki Dzieci i Młodzieży "Moje Boże Narodzenie" oraz Międzynarodowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowym. Konkurs ten od 18 lat jest organizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólne z gminą Jedlicze, Muzeum Historycznym - Pałac w Dukli oraz Ośrodkami Kultury z terenu powiatu i ze Słowacji, Urzędami Gmin – etap pierwszy. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej oraz rozwijanie talentów, pobudzanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci i młodzieży.

Do konkursu z naszej szkoły przystąpili:

  • Aleksandra Kuźnar – kl. I, otrzymała dyplom za udział w eliminacjach gminnych powiatowego Konkursu Plastyki Dzieci i Młodzieży "Moje Boże Narodzenie"
  • Maksymilian Szymański kl. II i Lena Knurek kl. I - nominacja do udziału w Międzynarodowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.
  • Magdalena Kaczor kl. I, Julia Domin kl. I, Milena Tabisz kl. I, Oliwia Czapor kl. II - nominacja do udziału w finale Powiatowego Konkursu Plastyki Dzieci i Młodzieży "Moje Boże Narodzenie".

Wszystkim uczestnikom z naszej miejscowości życzymy, aby poprzez udział w takich konkursach rozbudzali poczucie piękna i zdolności plastycznych.

opracowała: B. Dworzańska

 

V Jesienny Turniej w piłce nożnej chłopców o Puchar Burmistrza Gminy Rymanów

W dniu 22.11.2017r. uczniowie klasy szóstej i siódmej naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w turnieju piłki nożnej, który odbył się na hali sportowej w Sieniawie. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Jakub Kuźnar, Miłosz Gębuś, Jakub Guzik, Jakub Kaczor, Sławomir Gębuś, Wiktor Tabisz. Do turnieju zgłosiło się siedem drużyn, składających się z 4 zawodników w polu + bramkarz.

Drużyny z wielkim zaangażowaniem walczyły o zwycięstwo w turnieju. Nasza ekipa, ponosząc niewielkie porażki, radziła sobie dobrze. Choć nie było tak jakby chcieli, na twarzach chłopców nie brakowało uśmiechu. Wyjazd nie tylko pozwolił im pokazać swoje umiejętności podczas gry piłki nożnej, ale i poznać nowych kolegów z innych szkół.

Mamy nadzieję, że naszym sportowcom nie zabraknie chęci i zapału do trenowania i udziału w następnych zawodach sportowych.

opracowała: B. Dworzańska

Więcej zdjęć w Galerii.

 

IX Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Mamo, tato… nie pal!”

W ramach „Podkarpackiego Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu” oraz Światowego Dnia Rzucania Palenia, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wspólnie z Liceum Plastycznym  w Krośnie po raz dziewiąty ogłosili Konkurs Plastyczny pt. „Mamo, tato…..nie pal!”. Główną ideą konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia i kształtowanie od najmłodszych lat postawy odpowiedzialności za zdrowie swoje i najbliższych osób.

Spośród prac plastycznych do grona laureatów zakwalifikowano uczennicę klasy pierwszej Magdalenę Kaczor.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

opracowała:  A. Michnowicz

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Zegar

Ulti Clocks content

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: