Aktualności

„Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil,
Które pozostają w naszej pamięci na zawsze”.

 

Każdy koniec to początek czegoś nowego…

Dla klasy ósmej zakończył się pewien etap. 22 czerwca 2023r. tegoroczni absolwenci  na uroczystej akademii pożegnali mury naszej szkoły.

W uroczystości wzięli udział: Pani Dyrektor Edyta Jakieła, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi szkoły, rodzice tegorocznych absolwentów, a także młodsi koledzy i koleżanki. Część oficjalną uświetniło przemówienie Pani Dyrektor, która przywitała zgromadzonych gości. W swoim wystąpieniu pełnym wzruszeń i ciepłych słów, jako wychowawca absolwentów w klasach 1-3, odniosła się do wspomnień z minionych lat. Nie zabrakło również słów  podziękowań dla rodziców oraz nauczycieli za współpracę, zaangażowanie i wsparcie.

Po części oficjalnej wyświetlona została prezentacja multimedialna, będąca podsumowaniem dziewięcioletniej drogi, jaką przebyli nasi uczniowie. Tuż  po niej, głos zabrali sami  absolwenci.

W swoim wystąpieniu, podziękowali Pani Dyrektor,  nauczycielom, pracownikom obsługi za te wszystkie lata, za cierpliwość, wyrozumiałość, pomocną dłoń, a także za kształtowanie serc  i charakterów. Słowa podziękowań uczniowie skierowali również do swoich rodziców, którzy byli ich pierwszymi nauczycielami, motywowali, wspierali i dawali zrozumienie gdy inni zawodzili. Jako dowód swojej wdzięczności, uczniowie klasy 8 obdarowali kwiatami zaproszonych gości.

Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie klasy ósmej, po którym głos zabrała klasa siódma, przygotowując wraz z wychowawcą pełen humoru i dobrej zabawy występ. Podczas przedstawienia, ósmoklasiści wcieli się w rolę przedszkolaków - musieli podołać trudnym wyzwaniom, z którymi poradzili sobie znakomicie.

Po pożegnaniu przez młodszych kolegów,  Pani Dyrektor wręczyła list gratulacyjny rodzicom Mileny Kaczor, za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, a wychowawca pani Joanna Tuchowska - przekazała nagrody książkowe uczennicom: Milena Kaczor, Dorota Gębuś oraz Julia Ekiert, które uzyskały dyplom ukończenia szkoły z wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy wysokich wyników w nauce  i wzorowego zachowania!

Dziękujemy raz jeszcze rodzicom za wszelkie działania wspierające naszą szkołę i uczniów, za zrozumienie i pomocną dłoń.

Dla Was drodzy absolwenci zaczyna się nowy etap w Waszym życiu – etap szkoły średniej. Bądźcie silni i pełni wiary we własne możliwości, nie zniechęcajcie się trudnościami, pamiętajcie o nas – swojej Szkole Podstawowej Bziance, swoich wychowawcach, nauczycielach i młodszych kolegach, dla których byliście i pozostaniecie młodymi, wartościowymi ludźmi o nieograniczonych możliwościach! Powodzenia na dalszych szczeblach edukacji oraz wytrwałości w osiąganiu wyznaczonych celów!

Joanna Tuchowska

Więcej zdjęć w Galerii.

Wzorem poprzednich lat w roku szkolnym 2022/2023 kontynuowaliśmy w naszej szkole akcję, która polegała na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, itp.).

Wspólnie udowodniliśmy, że pomoc drugiej osobie nie musi tak naprawdę nic kosztować. Wystarczy, że zaczniemy odkładać nakrętki, które i tak zazwyczaj większość z nas wyrzuca do kosza. To wciąż jedna z najpopularniejszych akcji, dzięki której możliwe jest leczenie, rehabilitacja i wsparcie potrzebujących osób. Korzysta na tym również przyroda – nakrętki nie trafiają na wysypiska śmieci, nie przyczyniają się do degradacji naszego naturalnego środowiska, a są ponownie przetwarzane. Tego typu akcje uczą, że można pomagać na różne sposoby.

Zebraliśmy wspólnie całe metalowe serducho, co dało nam 6 worów plastiku! W tym roku, jak w 3 poprzednich przeprowadziliśmy zbiórkę na sprzęt rehabilitacyjny dla Marysi Zawiszy z Krosna. Dziewczynka urodziła się z wodogłowiem, rozszczepem kręgosłupa, zespołem Arnolda Chiariego i innymi schorzeniami. Korzysta ona z różnych form i metod wsparcia rozwoju, a wiążą się z one z ogromnymi kosztami. Mamy nadzieję, że nasza pomoc choć w niewielkim stopniu przyczyni się do poprawy jakości życia Marysi..

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w nasze działania. Zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek w przyszłym roku!

Piotr Rajchel

Więcej zdjęć w Galerii.

„Projekt z ZUS” to konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych, którego celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych, uświadomienie młodym ludziom roli ubezpieczeń społecznych w życiu każdego człowieka. Dzięki realizacji Projektu uczniowie poznają podstawy obowiązującego systemu ubezpieczeń społecznych, obowiązki i prawa ubezpieczonych, płatników i świadczeniobiorców. Uczestnicy Projektu nabywają kompetencje społeczne, takie jak komunikacja i współpraca w grupie, rozwijają swoją przedsiębiorczość i kreatywność. Uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Bziance również wzięli udział w tym konkursie. Za wykonanie plakatu związanego z tematem otrzymali dyplomy i nagrody za udział. Ich praca pokazała nie tylko świetne zrozumienie tematu ubezpieczeń, ale także talent i zaangażowanie.

Ewelina Rij

Podkategorie