Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Przyjaciele

Szkoły Podstawowej w Bziance

W imieniu społeczności szkolnej zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1,5 % podatku na rzecz naszej szkoły. Dzięki współpracy z Fundacją Studencką „Młodzi Młodym” oraz Państwa życzliwości, ludzi dobrej woli, którym los wiejskich szkół nie jest obojętny, możliwe jest pozyskanie środków finansowych na poprawę funkcjonowania naszej małej placówki oświatowej. Zebrane pieniądze zamierzamy przeznaczyć na potrzeby uczniów i statutowe szkoły.

Wystarczy w rozliczeniu PIT wpisać nr KRS Fundacji: 0000270261, a Urząd Skarbowy sam przekaże te pieniądze.

W informacjach „Cel szczegółowy 1,5 %” należy wpisać: SP BZIANKA 761.

Ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie daje możliwość przekazania 1,5 % podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Prawo przekazania 1,5 % to sposób na samodzielne decydowanie przez Państwa o przeznaczeniu chociaż części swojego podatku. Nie wiąże się to z żadnym wydatkiem, a zyskują organizacje, które otrzymują 1,5 % podatku.

Liczy się każda złotówka! Półtora procent - to niewiele. Jednak pomnożony przez wielu podatników daje dość poważne kwoty wspomagające pracę naszej szkoły.