Dnia 23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole nietypowe święto – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji, Samorząd Uczniowski wraz z chętnymi oraz opiekunem, wykonali gazetkę na parawan, zdobiący później szkolny korytarz w głównym budynku szkoły.

Hasłem przewodnim obchodów było: „Chociaż kawy nie wypijemy to przynajmniej cytat weźmiemy”, ponieważ każdy uczeń - z klas 1-8, mógł wziąć na wynos pouczający lub motywujący cytat z różnorodnych książek, w tym z lektur szkolnych, znajdujący się w kawowych kubkach STARBOOKS’A.

Ponadto, uczniowie mogli zaczerpnąć inspiracji na temat nowości oraz topowych pozycji na platformie czytelniczej BOOKFLIX, czyli znajdujących się w naszej szkolnej bibliotece.

Każda klasa, na lekcji języka polskiego, przyswoiła wiedzę dotyczącą obchodów Światowego Dnia Książki oraz Praw Autorskich. Dzieci dowiedziały się m.in. czym są prawa autorskie, kto ustanowił owe obchody oraz czy istnieje pachnąca książka.

Miejmy nadzieję, że nowa wiedza zachęci naszą młodzież nie tylko do wypożyczania książek, ale przede wszystkim do czytania - także tych papierowych dzieł.

Pamiętajmy, że książki pozwalają pracować naszej wyobraźni, pobudzać nasz mózg do działania, uczyć się i przyswajać nową wiedzę, ponieważ nie samym wirtualnym światem człowiek żyje.

Magdalena Kwiatkowska