W kwietniu br., uczniowie naszej szkoły - z klasy 4 i 6 - wzięli udział w XXI Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym im. Izabeli Dąmbskiej. Organizatorem tego konkursu była Szkoła Podstawowa im. Stanisława Dąmbskiego w Rudnej Wielkiej, pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Motywem przewodnim tegorocznego konkursu była „Woda źródłem życia”. Konkurs był dwuetapowy - pierwszy etap odbył się w szkole macierzystej, natomiast drugi, a więc wyłonienie zwycięskich prac, miał miejsce w Szkole Podstawowej w Rudnej Wielkiej. Do pierwszego etapu przystąpili: Milena Krynicka, Antonina Oberc, Lena Kaczor, Gabriela Przybyła, Kacper Zubik, Szymon Potocki oraz Amelia Kuźniar.

Zadaniem uczniów było przygotowanie folderu tematycznego związanego z ekosystemem i ochroną gatunkową „Wodno-bagiennych obszarów Słowińskiego Parku Narodowego”. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością fauny i flory Słowińskiego PN, ale i również zdolnościami plastycznymi.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w maju br. Uczennica klasy 6 Amelia Kuźniar zdobyła w tym konkursie III miejsce na etapie wojewódzkim.

Serdecznie gratulujemy Amelii, życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Tuchowska