Czerwiec jest miesiącem wyjątkowym dla wszystkich uczniów naszej szkoły nie tylko ze względu na zakończenie roku szkolnego, ale i również bo jest to miesiąc rozstrzygnięcia całorocznego konkursu p.t. „Zgrana klasa”.

Nie tajemnicą było, że przez cały rok szkolny klasa 7 wykazywała się w licznych konkursach i zasłużenie prowadziła z dużą nawiązką, więc ogłoszenie wyników było czystą formalnością . W nagrodę zwycięzcy sami wybrali cel i rodzaj wycieczki. Wybór padł na stolicę naszego województwa – Rzeszów.

Wyjechaliśmy pociągiem ze stacji kolejowej we Wróbliku Szlacheckim wcześnie z rana. Czekała nas przesiadka w Jaśle i finalnie po ok 3 godzinach dotarliśmy do Rzeszowa. Dla większości uczniów sama podróż była niemałym doświadczeniem – tylko nieliczni mieli już okazję przemieszczać się transportem kolejowym.

Cały dzień był zapełniony atrakcjami. Najpierw podziwialiśmy centrum Rzeszowa z jego pomnikami, ruchliwymi ulicami oraz pierwszą w Polsce okrągłą kładką dla pieszych. Odwiedziliśmy Muzeum Dobranocek, Teatr „Lalka” oraz Muzeum Historii Ziemi Rzeszowskiej. Po edukacyjnej części wycieczki, czekały na uczniów klasy 7 same atrakcje i zabawy. Ze Śródmieścia, Mostem Narutowicza doszliśmy do Uniwersytetu Rzeszowskiego i Galerii Millenium Hall, gdzie odbyliśmy seans filmu „Garfield”. Po filmie uczniowie mieli czas wolny na zakupy i zwiedzanie galerii handlowej. Następnie ruszyliśmy do Parku Kultury i Wypoczynku oraz na Rzeszowskie Bulwary nad Wisłokiem gdzie każdy miał okazję odpocząć i skosztować pysznych lodów. Po krótkim odpoczynku mieliśmy do przejścia ok 6 kilometrów do parku trampolin. Idąc zwiedziliśmy jeszcze stadion Miejski Stali Rzeszów, Park im. Inwalidów Wojennych oraz Klasztor oo. Dominikanów.

Finalnym punktem wycieczki był park trampolin „SkyPark”. Niestety słowa nie mogą oddać radości i poziomu zabawy jaki czekał na zwycięzców konkursu „Zgrana klasa”. Zapraszam więc do Galerii zdjęć.

Wymęczeni ale szczęśliwi wsiedliśmy do pociągu powrotnego i późno w nocy dojechaliśmy do Wróblika Szlacheckiego. Jedno jest pewne – był to bardzo wesoły pociąg…

Piotr Rajchel

Więcej zdjęć w Galerii.