Dnia 21 czerwca 2024 roku, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Bziance wraz z nauczycielami i rodzicami, po celebracji w kościele, udali się do sali Domu Ludowego, by kontynuować pożegnanie ze szkołą i odebrać świadectwa.

Na początku, Pani Dyrektor Edyta Jakieła powitała wszystkich zebranych. Następnie uczniowie wystąpili w części artystycznej, podczas której recytowali wiersze, śpiewali wesołe piosenki i przedstawili zabawne scenki, obrazujące typy uczniów na lekcjach j. polskiego, biologii oraz chemii.

W kolejnej części - już oficjalnej – Pani Dyrektor przekazała list gratulacyjny dla najlepszego ucznia, wręczając go rodzicom Julii Polańskiej. W dalszym ciągu, wychowawcy klas 1-8 rozdawali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe dla najwybitniejszych uczniów.

Świadectwo z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe otrzymali:

- Szymon Knurek, Milena Krynicka i Antonina Oberc z klasy IV,

- Aleksandra Polańska i Liwia Michalak z klasy V,

- Lena Knurek, Aleksandra Kuźnar, Szymon Zubik oraz Jacek Guyrkovich z klasy VII,

- Oliwia Czapor i Maksymilian Szymański z klasy VIII.

Świadectwo i dyplom bardzo dobrego ucznia oraz nagrody książkowe dostali:

- Patryk Cymerman, Krystian Guzik, Antoni Polański, Dżesika Stapińska oraz Noemi Zubik z klasy I,

- Milena Ekiert, Marcel Ekiert i Igor Zubik z klasy II,

- Lena Dereniowska, Julia Polańska, Nikola Stapińska, Hanna Zubik oraz Róża Chowaniec z klasy III,

- Milena Tabisz z klasy VII,

- Julia Przybyła z klasy VIII.

Po rozdaniu świadectw oraz nagród książkowych, nadszedł czas na wręczenie nagród dla najlepszego czytelnika przez Panią Annę Michnowicz, za osiągnięcia sportowe przez Panią Beatę Dworzańską oraz za pracę na rzecz szkoły przez Panią Magdalenę Kwiatkowską.

Najlepszymi czytelnikami zostali w tym roku szkolnym: Noemi Zubik, Julia Polańska oraz Milena Ekiert.

Z kolei nagrody za osiągnięcia sportowe otrzymali: Szymon Knurek, Aleksandra Polańska, Liwia Michalak, Lena Knurek oraz Milena Tabisz.

Za pracę na rzecz szkoły, reprezentowanie placówki oraz wielorakie sukcesy otrzymała Aleksandra Kuźnar.

Po tym, nastąpiły podziękowania – Pani Dyrektor  przekazała wyrazy wdzięczności skierowane do Pani Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Bzianka nad Wisłokiem – Beaty Dworzańskiej oraz do całego Zarządu, a także do Grona Pedagogicznego, pracowników obsługi i do Rady Rodziców.

Później, Pani Prezes Beata Dworzańska przekazała swoje uznanie wobec pracy Pani Dyrektor, całej kadry pedagogicznej oraz rodziców.

Następnie przedstawicielki Zarządu Rady Rodziców – Pani Judyta Zubik oraz Pani Paulina Ekiert, złożyły serdeczne podziękowania na ręce Pani Dyrektor oraz całego Grona Pedagogicznego za całoroczną współpracę w roku szkolnym 2023/2024.

Na końcu nastąpiło uroczyste pożegnanie ks. Radosława Kwolka, naszego dotychczasowego wikariusza, pełniącego posługę w naszej szkole, który niestety odchodzi z parafii.

Z tego miejsca, pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za Księdza otwartość, uśmiech, dobre słowo i troskę. Za wzór miłości bliźniego oraz prawdziwe zaangażowanie w życie naszej wspólnoty. Za to, że każdy z nas mógł zwrócić się do Księdza z prośbą o radę lub pomoc.

Na dalszą posługę kapłańską życzymy Księdzu światła Ducha Świętego i Matczynej opieki. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

Tym akcentem zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024, który był pełen wrażeń, pozytywnych emocji i ogromu pracy. Wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy wszystkim za współpracę i mamy nadzieję, że w następnym roku będzie ona jeszcze lepsza.

Joanna Tuchowska, Magdalena Kwiatkowska

Więcej zdjęć w Galerii.