26 września 2025 roku naszą szkołę odwiedził dentobus – mobilny gabinet stomatologiczny. Jest to nowoczesna jednostka w pełni wyposażona w sprzęt zabiegowy, m.in. w fotel dentystyczny sterowany elektronicznie oraz niezbędne narzędzia stomatologiczne. Z oferowanej opieki mogli skorzystać uczniowie wszystkich klas od I do VIII.

Podczas wizyty stomatolog przeprowadzał indywidualne badania uczniów, a rodzice w późniejszym terminie otrzymają informacje dotyczące stanu uzębienia swoich dzieci. Wierzymy, że możliwość skorzystania z dentobusu pomoże najmłodszym lepiej zrozumieć znaczenie profilaktyki stomatologicznej, zadbać o higienę jamy ustnej oraz przełamać obawy związane z wizytą u dentysty. 

Piotr Rajchel

Więcej zdjęc w Galerii.