W dniu 15 kwietnia br. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Akcji Sprzątania Gminy Rymanów - Rymanów Czysty i Przejrzysty. Akcja organizowana była przez Gminę Rymanów, ZGK Rymanów oraz Fundację Jaś Wędrowniczek. Do naszej szkoły zostały dostarczone kamizelki odblaskowe, porządne rękawice, worki na śmieci, koszulki z napisem Nie śmiecę, jestem cool oraz wafelki i soczki dla wszystkich zbierających śmieci uczniów.

Uczniowie wraz z opiekunami ruszyli do pracy z dużym zapałem, sprzątali wyznaczone rejony Bzianki, śmieci niestety było dużo - przede wszystkim w rowach i na poboczach. Ale efekty naszej pracy są zadowalające - uzbieraliśmy kilkanaście worków śmieci -  i oby tak zostało jak najdłużej. Jak widać, nie do wszystkich ludzi dociera apel, aby dbać o swoje środowisko. Pewnie upłynie jeszcze wiele czasu, nim wszyscy zrozumieją, jak ważnym jest dbanie o czystość swojego otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości.

Zachęcamy wszystkich aby przez cały rok dbali o swoje najbliższe otoczenie, a wtedy życie będzie przyjemniejsze.

opracowała: U. Smerecka