Poniedziałek 11 lutego

Konkurs Tańca

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Wtorek 12 lutego

"Ence - pence nic nie kręcę

mam dwie ręce i to serce ...

co Cię kocha coraz więcej"

We wtorek odbyły się w naszej szkole Walentynki. Grupa młodszych uczniów zaczęła swoją zabawę o godz. 1300 od wyciągania poczty walentynkowej. Każdy z uczestników otrzymał kartkę z życzeniami. Uczniowie bawili się przy muzyce "kontrolowanej" przez pana Szymona. dzieci brały udział w tańcach z balonami oraz zabawach integracyjnych. Za udział każde dziecko otrzymało czekoladową walentynkę. W czasie przerwy na odpoczynek dzieci delektowały się smakiem walentynkowego pączka. Końca zabaw nie było widać, nawet gdy "pociąg przedszkolaków" wyjechał na korytarz, aby zrobić ostatni zakręt do domu.

Od godziny 1500 zabawę rozpoczynali już uczniowie klas III - VI. Uczestnicy wesołej imprezy, brali udział w ciekawych konkursach przeplatanych zabawą przy muzyce „disco”.  Konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem to: „Golenie balonów”, „Spinacze”, „Deptanie balonów”, „Makijaże”. Na koniec imprezy uczniowie wybrali NAJMILSZĄ PARĘ WALENTYNKOWĄ. Zwycięzcy konkursów otrzymali symboliczne nagrody, a uczestnicy zabawy słodki poczęstunek w postaci „Ostatkowego Pączka”.

opracowały: B. Dworzańska, L. Serafin

Galeria 1

Więcej zdjęć w Galerii 1.

Galeria 2

Więcej zdjęć w Galerii 2.

 

Środa 13 lutego

We środę klasy IV - VI pod opieką p. Beaty Dworzańskiej i p. Ani Michnowicz spędziły czas na sali gimnastycznej w ZSP w Klimkówce i w kręgielni.

Na sali gimnastycznej uczniowie bardzo chętnie doskonalili swoje umiejętności w grach zespołowych tj. piłka ręczna, piłka koszykowa, piłka nożna. Uczniowie z dużym zacięciem rywalizowali między sobą w poszczególnych drużynach. Warto wspomnieć jednak o tym, że gier zespołowych mamy bardzo wiele, a co za tym idzie każdy z uczniów z łatwością znajdzie idealną dla siebie grę, w której będzie czuł się dobrze. Mimo braku wymiarowego boiska w szkole, młodzież z Bzianki pokazała swoje umiejętności z jak najlepszej strony.Myślę, ze odrobina entuzjazmu pozwoli im zrealizować swoje sportowe marzenia.

Drugą część wyjazdu umilały dzieciom kręgle - rodzaj  gry w kule, polegający na strącaniu nimi 9 - 10 ciężkich pionków (zwanych właśnie kręglami). Uczniowie zapoznali się najpierw z zasadami gry, a następnie zostali podzieleni na grupy. Celem każdego gracza było strącenie za pomocą kuli wszystkich 10 kręgli. Rozgrywka składała się z 10 kolejek, a każda kolejka kręgli z maksymalnie dwóch rzutów. Za każdy strącony kręgiel gracz otrzymał 1 punkt. Młodzież radziła sobie bardzo dobrze. Była to wspaniała przygoda ucząca nie tylko rywalizacji wśród zawodników, ale także cierpliwości i pokory.

opracowała: B. Dworzańska

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Piątek 15 lutego

W piątek uczniowie naszej szkoły spotkali się z p. leśnik - Barbarą Kułak reprezentującą Nadleśnictwo Rymanów. W ciekawy i przystępny sposób scharakteryzowała lasy zarządzane przez nadleśnictwo, uwzględniając rodzaje drzew oraz zwierząt żyjących w tym środowisku.Przedstawiła także korzyści płynące z gospodarki leśnej. Szczególną uwagę zwróciła na ochronę pomników przyrody.

Pani prelegentka zapraszała uczniów na wędrówki po ścieżkach edukacyjno - przyrodniczych,dzięki którym można poznać ciekawostki ze świata roślin i zwierząt i przekonać się, jak leśnicy zarządzają naszym wspólnym dobrem.
Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie: DREWNO JEST WSZĘDZIE i wziąć udział w leśnej grze planszowej.

opracowała: M. Wojtuń

Więcej zdjęć w Galerii.