Nasza szkoła włączyła się w akcję „Kolorowe Kredki”, której celem jest niesienie pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach oraz zbiórka pieniędzy z przetworzonych kredek na różne cele charytatywne.

Uczniowie przez cały rok szkolny zbierali kredki (zarówno drewniane, jak i świecowe), następnie je zatemperowali i posegregowali. Na kolejnym etapie grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Niektóre piórniki są dodatkowo ozdabiane przez wolontariuszy przepięknymi obrazkami. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieci. Kredki świecowe przetapiane są na tęczowe kredki w kształcie klocków, misiów, serduszek itp. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, przerabiane będą na kredkową biżuterię. Zostanie ona wystawiona na licytację lub będzie sprzedawana na kiermaszach. Dochód ze sprzedaży kredkowej biżuterii przeznaczany jest na cele charytatywne, m.in. akcję „Niewidzialny Mikołaj” i „Dobra Wróżka”.

Uczniowie naszej szkoły od tych najmłodszych do najstarszych chętnie przyłączyli się do akcji. Przez cały rok zbierali kredki do ustawionych w holu pudełek, a następnie pomogli przy temperowaniu i segregowaniu. Posegregowane kredki zostaną spakowane i wysłane, dostaną drugie życie. Wszystkim, którzy mieli w tym swój udział serdecznie dziękujemy. Ten niewielki, a tak wiele znaczący gest, umili czas chorym i potrzebujących dzieciom, a my będziemy mogli śmiało powiedzieć, że też się do tego przyczyniliśmy.

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” - Flora Edwards

Ewelina Rij

Więcej zdjęć w Galerii.