Akcje

 

 

 

 

 

Zobacz również

Strona główna

Światowy Dzień Zwierząt w naszej szkole

"Oczy zwierzęcia mają moc mówienia wspaniałym językiem."

Słowa Martina Bubra doskonale nawiązują do Światowego Tygodnia Zwierząt, które obchodzimy corocznie od 4 do 10 października  Warko podkreślić, że cały październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, nie tylko tych domowych.

Sama idea obchodów została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Głównym i najważniejszym celem tego święta jest zwrócenie baczniejszej uwagi na prawa zwierząt zarówno tych domowych jak i dziko żyjących. Ten dzień obchodzony jest w Polsce od 1993 roku.

Z okazji Dnia Zwierząt w ramach edukacji technicznej klasa I wzięła udział w zajęciach dydaktycznych dotyczących zwierząt afrykańskich. Uczniowie uczestniczyli w niezwykłym pokazie prowadzonym on-line przez hodowcę Pana Kacpra Sobejko. Dzięki temu dzieci zobaczyły kilka gatunków egzotycznych zwierząt takich jak: ślimak afrykański – achatina, wąż boa dusiciel, agama brodata, krocionog olbrzymi i ptasznik królewski nazywany także tarantulą indyjską.

Prelegent w ciekawy i interesujący sposób przedstawił uczennicom informacje na temat miejsca pochodzenia prezentowanych zwierząt, środowiska i warunków naturalnych, w których żyją, sposobu odżywania, opieki i pielęgnacji oraz zwyczajów zwierząt egzotycznych. Hodowca podkreślił, żeby móc opiekować się danym zwierzęciem trzeba najpierw zgłębić wiedzę na jego temat. Poznać jego zwyczaje i upodobania oraz zapewnić mu takie warunki na jakie zasługuje.

W dalszej części zajęć dzieci przygotowały lwa w scenerii jesiennej. Praca techniczna była ciekawa i przyjemna dla uczniów.

Spotkanie ze zwierzętami jest dobrą okazją, aby móc zwrócić większą uwagę nie tylko na swoich pupili, ale także tych przebywających w schroniskach. Pamiętajmy, aby dbać o zwierzęta nie tylko w październiku.

Anna Kaczor

Więcej zdjęć w Galerii.

Koronawirus

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Bip

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: