Akcje

 

 

 

 

 

Zobacz również

Strona główna

Dzień Logopedy w naszej szkole

We wtorek (6 marca) w ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy w Szkole Podstawowej w Bziance zorganizowano zabawy logopedyczne dla uczniów klasy III pod hasłem: "Gimnastyka buzi i języka". Podkreślenie znaczenia tego święta jest niezwykle istotne, zwłaszcza na etapie edukacji przedszkolnej, gdyż w okresie tym rola logopedy jest szczególnie ważna. W Polsce z tej okazji organizowany jest Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej. W ramach obchodów EUROPEJSKIEGO DNIA LOGOPEDY  w naszej szkole zajęcia logopedyczne w formie zabawy zostały przeprowadzone z uczniami klasy III. Dzieci zmagały się z różnorodnymi zadaniami logopedycznymi, wykorzystując specjalistyczne pomoce. Mogły zobaczyć, co zawiera kuferek logopedy. Jednak największą popularnością cieszyły się ćwiczenia oddechowe z użyciem wiatraczków i dmuchajek.  Uczestnicy  mogli zagrać w gry logopedyczne, powtarzać łamańce językowe, które są doskonałym pomysłem na świetną zabawę a przy okazji skutecznym ćwiczeniem dykcji.

Dla wszystkich odważnych propozycje do połamania języka:

Bzyczy bzyg znad Bzury zbzikowane bzdury, bzyczy bzdury, bzdurstwa bzdurzy i nad Bzurą w bzach bajdurzy, bzyczy bzdury, bzdurnie bzyka, bo zbzikował i ma bzika!

W czasie suszy szosa sucha.

Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie, W szczękach chrząszcza trzeszczy miąższ, Czcza szczypawka czka w Szczecinie, Chrząszcza szczudłem przechrzcił wąż, Strząsa skrzydła z dżdżu, A trzmiel w puszczy, tuż przy Pszczynie, Straszny wszczyna szum...

Czesał czyżyk czarny koczek, czyszcząc w koczku każdy loczek. Po czym przykrył koczek toczkiem, lecz część loczków wyszła boczkiem.

Dżdżystym rankiem gżegżółki i piegże, zamiast wziąć się za dżdżownice, nażarły się na czczo miąższu rzeżuchy i rzędem rzygały do rozżarzonej brytfanny.

opracowała: E. Jakieła

Więcej zdjęć w Galerii.

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Zegar

Ulti Clocks content

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 170 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: