Akcje

 

 

 

 

 

Zobacz również

Strona główna

,,Podróż w cudowny świat nauki” – Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Powrót do szkoły jest ważnym dniem w życiu każdego ucznia. Szkoła jest miejscem gdzie można zdobyć niezbędne wiadomości, umiejętności, nawiązywać relacje koleżeńskie, rozwijać pasje i zainteresowania, realizować własne marzenia.

Nasi podopieczni z uśmiechem na twarzy pożegnali beztroski czas wakacji. 2 września 2019 roku przekroczyli próg naszej szkoły rozpoczynając swą własną ,,Podróż w cudowny świat nauki”. Tym hasłem zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020.

Tradycyjnie jak co roku o godz. 8.00 uroczystość rozpoczęła msza święta w Kościele parafialnym w Trześniowie. Następnie uczniowie wraz z rodzicami i gronem pedagogicznym udali się do szkoły.

Pani Dyrektor Edyta Jakieła serdecznie powitała przedstawicieli organu prowadzącego Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju wsi Bzianka nad Wisłokiem, wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców na czele z przewodniczącą Rady Rodziców panią Ewą Zubik.

Nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, aktorskie w programie artystycznym przygotowanym przez panią Beatę Dworzańską. Podczas akademii przywołana została także pamięć o tych którzy ,,80 lat temu nie usłyszeli pierwszego dzwonka, a jedynie echa wybuchów...”

Początek nowego roku w naszej szkole nieodzownie wiąże się z uroczystością pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Bziance. Tegoroczne pierwszoklasistki pięknie recytowały, rymowały, tańczyły i egzamin z patriotyzmu pozytywnie zaliczyły. Kulminacyjnym punktem uroczystości było ślubowanie Aleksandry Polańskiej i Liwii Michalak, które przyrzekły, że sumiennie będą wywiązywały się ze swoich obowiązków, dbały o dobre imię Szkoły i z szacunkiem odnosiły się do innych osób. Następnie pani Dyrektor pasowała dziewczynki na uczniów naszej szkoły. Aleksandra i Liwia otrzymały  pamiątkowe dyplomy i upominki.

Na zakończenie Pani Dyrektor  wszystkim zebranym przedstawiała nowego nauczyciela j. niemieckiego i wychowawcę świetlicy pana Tomasza Szydło oraz nauczycieli, którzy odejmą wychowawstwo w poszczególnych klasach. Kończąc Pani Edyta Jakieła nawiązała do 80 rocznicy  wybuchu II wojny światowej przetoczyła słowa Normana Davisa ,,Stawiając czoło wojskom niemieckim przez pięć tygodni w osamotnieniu armia polska spisała się lepiej niż połączone siły brytyjskie i francuskie w roku 1940. Polacy spełnili swój obowiązek”

U progu nowego roku szkolnego wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nauce oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów i zadań.

opracowała: A. Kaczor

Więcej zdjęć w Galerii.

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Bip

Zegar

Ulti Clocks content

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: