Akcje

 

 

 

 

 

Zobacz również

Strona główna

Wycieczka do Beska i Odrzechowej

Pierwszego dnia października dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III udały się na wycieczkę, która dostarczyła im wielu wrażeń i emocji.

Pierwszym etapem wyprawy było zwiedzanie Beskiego Centrum Dziedzictwa, gdzie uczestnicy dzięki uprzejmości Pani Anety Szałankiewicz mogli podziwiać bogatą ekspozycję podzieloną na 14 stref tematycznych, przedstawiającą historię gminy Besko i jej mieszkańców od czasów najdawniejszych po współczesność. Dużym zainteresowaniem szczególnie wśród chłopców cieszyła się zlokalizowana na parterze dawnego spichlerza wystawa starych ciągników.

Po bardzo ciekawym i pouczającym czasie spędzonym na poznawaniu tradycji Beska przyszedł czas na kolejny etap wycieczki, którym była zabawa w Bajkowej Krainie Pogranicza w Odrzechowej. W otoczeniu postaci z bajek i baśni dzieci relaksowały się i zażywały ruchu na świeżym powietrzu. Wesołe gry i zabawy przeplatane były warsztatami plastycznymi, podczas których dzieci wykonywały piękne jesienne drzewa oraz zajęciami z przyrodnikiem, który przypomniał słuchaczom zasady zachowania się w lesie, nauczył rozpoznawania tropów zwierząt i przekazał wiele innych cennych informacji. Kolejną atrakcją, która czekała na uczniów było ognisko, kiełbaski i chrupiący chlebek.

Był to bardzo udany dzień z piękną pogodą i mnóstwem ciekawych niespodzianek. Wszystkie dzieci wróciły do domów rozbawione, uśmiechnięte i zadowolone.

opracowała: E. Rij

Więcej zdjęć w Galerii.

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Bip

Zegar

Ulti Clocks content

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: