„Przywitanie”

a) witamy się różnymi częściami ciała: witamy się łokciami prawej reki, podeszwą lewego buta, lewymi kolanami itp.
b) witanie różnych grup: witam osoby, które są w spódniczkach, następnie osoby w spodniach, osoby w czerwonej koszulce itp. ( uwolnienie emocji – okrzyk HURA!)
c) rozplanowanie ruchu w przestrzeni: osoby, które lubią długo spać staną pod oknem, które lubią czytać stan przy telewizorze. itp
d) dobieranie w pary pod względem różnych cech: dobierzcie się ze względu na oczy brązowe, oczy niebieskie, długie jasne włosy, krótkie włosy.

 

„Ludzie do ludzi”

 

Uczestnicy dobierają się parami, prowadzący podaje komendy: palec do palca, nos do nosa, kolano do kolana itp. Na hasło „ludzie do ludzi” należy szybko znaleźć inną parę, a kto został bez pary prowadzi grę dalej

„Iskierka przyjaźni”

Dzieci stoją w kręgu trzymając się za ręce. Prowadzący mówi:” Iskierkę przyjaźni puszczam w krąg, niech radosna powróci do mych rąk” i lekko ściska dłoń stojącego po prawej stronie dziecka. Dziecko przekazuje iskierkę dalej. Można połączyć z podawaniem swojego imienia przez dziecko przejmujące „iskierkę”.

„Bądź wśród nas”

„Bądź śród nas” Integracyjne powitanie każdego uczestnika, szczególnie sprawdza się w małych grupach, śpiewane na melodię „Panie Janie” Witaj…imię, witaj…imię- dzieci podają sobie dłonie - jak się masz, jak się masz-poklepują się po plecach, wszyscy cię witamy, wszyscy cię witamy- machanie dłonią, wszyscy cię kochamy- ręka na sercu, bądź wśród nas, bądź wśród nas- ukłon.

,,Sałatka owocowa”

Wszystkie dzieci siedzą w kole na krzesłach, jedno stoi w środku. Uczniowie odliczają do trzech. Jedynki mogą nazywać się „pomarańcze”, dwójki „gruszki”, trójki „winogrona”. Osoba w środku wywołuje dowolne „owoce”, które muszą zmienić miejsca. Na hasło „sałatka owocowa” wszystkie dzieci zamieniają się miejscami. Dziecko, które nie zdąży zająć krzesła wywołuje dalej. Inna gra podobna- Burza w lesie – zwierzęta zmieniają miejsce. „Kto zaczął ten ruch” Jedna osoba opuszcza na chwilę salę. Pozostali wybierają osobę, która zaczyna poruszać się w określony sposób np.: klaszcze, tupie ,macha rękoma. Pozostali naśladują ją i zmieniają ruch w pewien sposób i udają, że na nią nie patrzą.

Do podpatrzenia, pooglądania, skorzystania…

Zamieszczone poniżej filmiki obejrzyjcie z rodzicami. Niektóre zabawy wymagają bezpieczeństwa podczas, więc sami nie możecie je wykonać. Wysłuchajcie również piosenek o tematyce świątecznej i spróbujcie sami zaśpiewać  Pamiętajcie o  przestrzeganiu bezpieczeństwa podczas wykonywania gier i zabaw.

Każdy znajdzie coś fajnego dla siebie!

Piosenki Świąteczne A Mikołaj Pędzi, Pada Śnieg

Ding dong, ding dong, spadł już śnieg - Magda Femme & Ich Troje

Piosenki Świąteczne  Nasza Zima Zła, A Mikołaj Pędzi, Pada Śnieg

Zabawy muzyczno-ruchowe dzieci w świetlicy szkolnej

18 SUPER GIER I ZABAW DLA CAŁEJ RODZINY

16 MAGICZNYCH PROJEKTÓW DLA DOMU

25 TANICH, ALE PIĘKNYCH DEKORACJI ŚWIĄTECZNYCH

opracowała: B. Dworzańska