Zajęcia świetlicowe uatrakcyjnił naszym uczniom nowy sprzęt edukacyjny, mianowicie stolik multimedialny, z którego korzystają uczniowie nie tylko chodzący na świetlicę, ale także pozostałe dzieci. Zabawki interaktywne pozytywnie wpływają na rozwój każdego dziecka, ponieważ pobudzają jego wyobraźnię, zmuszają do zastanowienia się nad tym jak coś działa, potrafią skupić uwagę dziecka przez dłuższy czas, ale nie tylko, bowiem również uczą i bawią. Stolik dla najmłodszych to pomysł na doskonale angażujące i ekscytujące zabawy dla wszystkich. Interakcje przy stoliku rozwijają kreatywność i umiejętność myślenia abstrakcyjnego. Stolik jest prosty w obsłudze, nie wymaga kalibracji. Każde dziecko znajdzie  w nim coś dla siebie. Stół multimedialny, który posiada nasza szkoła ma duży wybór gier, zabaw, quizów oraz aplikacji. Uczniowie korzystają z niego w zależności od upodobań. Można na nim grać w gry matematyczne, z języka angielskiego, z przyrody, plastyki oraz muzyki.

Cechami, które usprawniają pracę z nim jest: pojemnościowy ekran dotykowy, wbudowany system Android, technologia Multi – Touch oraz wbudowane głośniki.

Przy stoliku możemy wygodnie usiąść na kolorowych pufach i zacząć zabawę na sprzęcie.

Mamy nadzieję, że stolik zachęci nie tylko naszych uczniów do zabaw, ale również inne dzieci, które chciałyby pobawić się i mile spędzić czas.

Beata Dworzańska

Więcej zdjęć w Galerii.