Akcje

 

 

 

 

 

Zobacz również

Strona główna Edukacja domowa

Narodowe Czytanie 2021

4 września 2021 odbyła się 10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania 2021. Tegoroczną lekturą był dramat Gabrieli Zapolskiej - Moralność pani Dulskiej. Utwór został wybrany na tę wyjątkową, jubileuszową odsłonę Narodowego Czytania, ponieważ piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim również komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Według Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną, a pojęcie „dulszczyzny” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji.

W ramach organizowanego przez Parę Prezydencką wspólnego czytania, nasza szkoła postanowiła czynnie zaangażować się w całym przedsięwzięciu. Inicjatywę przejęli uczniowie klasy VI, którzy chętnie przystąpili do zorganizowania przedstawienia czytanego. Dzięki staraniom i żmudnym próbom, 10 września 2021, uczniowie odegrali SCENĘ II z AKTU I, w której wcielali się w rolę Dulskiej, Hanki i Hesi.

Całe widowisko obejrzeli uczniowie klasy IV i VI, którzy byli zachwyceni krótką sceną. Gra aktorska, stroje i dekoracje sprawiły, że widzowie mogli wyobrazić sobie tę scenę jeszcze lepiej i zaobserwować różne postawy życiowe skłaniające do refleksji.

Magdalena Skubel

Więcej zdjęć w Galerii.

Koronawirus

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Bip

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: