Strona główna Informacje dla Rodziców Witaj szkoło! - rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Witaj szkoło! - rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Wakacyjny czas niestety dobiegł końca, dlatego też 4 września 2017 r.w Szkole Podstawowej w Bziance odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały za krótko, ale mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością choćby dlatego, aby spotkać koleżanki i kolegów.

Dyrektor szkoły Pani Edyta Jakieła serdecznie przywitała przedstawicieli Zarządu Stowarzyszenia, nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników obsługi, a także tych, którzy przybyli po raz pierwszy do szkoły.

Następnie głos zabrał Samorząd Uczniowski, który przedstawił krótki program artystyczny poświęcony 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Ważnym punktem uroczystości było pasowanie na ucznia. Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości w ostatnich tygodniach wakacji. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób . Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Bziance, musieli zaprezentować swoje umiejętności.

W odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach pierwszoklasiści pięknie zaśpiewali piosenki, recytowali wiersze, rozwiązywali zagadki.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła Pani dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion uczniów klasy pierwszej. Od tej chwili zostali pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Bziance.

Pierwszoklasiści otrzymali symboliczne wyprawki do klasy pierwszej, Akt Pasowania na Ucznia, a także pierwszą w życiu legitymację szkolną.

Ten dzień na długo zostanie pierwszoklasistom w pamięci.

Po części oficjalnej wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.

Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje na pewno nadejdą!

opracowała: A. Michnowicz

Więcej zdjęć w Galerii.

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Zegar

Ulti Clocks content

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 185 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: