Strona główna Internetowy Teatr TVP dla szkół Internetowy Teatr TVP Internetowy Teatr - "Szpak Fryderyk"

Internetowy Teatr - "Szpak Fryderyk"

26 lutego 2014 r. uczniowie naszej szkoły mogli oglądać na żywo spektakl teatralny pt. „Szpak Fryderyk” wystawiany w Białostockim Teatrze Lalek w ramach „Internetowego Teatru TVP dla Szkół”.

Teatralna scena, a na niej wielka, stara szafa, wszędzie porozrzucane boa z piór, na podłodze mnóstwo poduszek, na których zasiadały dzieci.

Przedstawienie to ciekawa i wesoła historia o dwóch sąsiadach, którzy są bardzo różni i mają dość ekscentryczne upodobania: pani Maier hodowała szczury, natomiast pan Hubert – przesadnie dbający o porządek – kochał ptaki. Sympatia do zwierząt tych dwojga bohaterów  wynikała z samotności i pragnienia posiadania kogoś, kim można się zaopiekować.

Sztuka skłania do refleksji, iż nie należy nikogo oceniać po pozorach, a sąsiedzkie konflikty mogą się przerodzić w przyjaźń.

Spektakl „Szpak Fryderyk” bardzo podobał się uczniom, a swój zachwyt wyrazili brawami. Mamy nadzieję, że w przyszłości również obejrzymy taką formę teatralnego przekazu. Każde spotkanie z teatrem, ze  sceną uczy krytycznego odbioru wytworów kultury.

opracowała: M. Wojtuń

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Bip

Zegar

Ulti Clocks content

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: