Strona główna Internetowy Teatr TVP dla szkół Internetowy Teatr TVP Niezwykła podróż dookoła karuzeli

Niezwykła podróż dookoła karuzeli

4 lutego 2016r. uczniowie naszej szkoły mogli poczuć atmosferę zabawy, oglądając transmisję sztuki „Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi” autorstwa Krzysztofa Deszczyńskiego z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Musical jest przeznaczony dla wszystkich od 5 roku życia do późnej starości.

Dyrektor Wesołego Miasteczka zabiera dzieciaki w niezwykłą podróż, podczas której mogą się wiele nauczyć o otaczającym świecie i jego zagrożeniach.

Dzięki niej poznają przyczyny wypadków samochodowych , płynąc żaglowcem pod polską banderą, spotykają okręt piracki, samochodem strażackim ugaszą pożar, a potem konik zabierze ich do szkoły na lekcję muzyki, na której poznają instrumenty muzyczne, ich brzmienie i nazwy. Udowadniają, że DZIECKO POTRAFI!

Właściciel Wesołego Miasteczka, podobnie jak i aktorzy, włączali dzieci z widowni do wspólnej zabawy, aktywnego uczestniczenia w sztuce. Ruch sceniczny, dynamika powodowały, że nikt nie mógł się nudzić, a żywiołowa reakcja publiczności, salwy śmiechu najlepiej o tym świadczyły.

Mam nadzieję, że nasze dzieciaki również przeżyły moc wrażeń i dały się porwać w zaczarowany świat spektaklu.

opracowała: M. Wojtuń

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Bip

Zegar

Ulti Clocks content

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: