Strona główna Internetowy Teatr TVP dla szkół Aktualności „Szkole pomagamy i świat oczyszczamy” – zbiórka elektroodpadów

„Szkole pomagamy i świat oczyszczamy” – zbiórka elektroodpadów

Końcem roku szkolnego odbyła się na terenie szkoły w Bziance akcja prowadzona przez firmę Green Office Ecologic pod hasłem „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”.

Polegała ona na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, świetlówki, baterie, sprzęt gospodarstwa domowego, np. telewizory, pralki, lodówki lub inny drobniejszy sprzęt – wszystko co jest na prąd lub na baterie).

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców, dziadków i osób życzliwych dla szkoły zebrano 2689 kg zużytego sprzętu.

W ramach akcji nasza szkoła za zgromadzony zużyty sprzęt otrzymała bon w wysokości 538  zł do wykorzystania na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych.

„Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli odpowiedzieć na apel uczniów i Dyrekcji. To kolejny wspaniały przykład dla najmłodszych, że razem można dokonać rzeczy wielkich i ważnych.

opracował: P. Rajchel

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Bip

Zegar

Ulti Clocks content

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: