Strona główna Nasze osiągnięcia

Konkurs plastyczny "Cztery Pory Lasu"

Już po raz kolejny uczniom ze szkoły Podstawowej w Bziance udało się zdobyć nagrody w konkursie plastycznym organizowanym przez Nadleśnictwo Rymanów "Cztery pory lasu ".

19 czerwca  pod opieką pana Piotra Rajchla, wszyscy uczestnicy konkursu udali się spod siedziby Nadleśnictwa w Rymanowie na wycieczkę  trasą Rymanów – Wola Wyżna. Punktem docelowym był przyjazd do granicy rezerwatu przyrody "Źródliska Jasiołki".  Po terenach dawnych wsi, cmentarzu, rezerwacie, miejscach historycznych uczestników oprowadzał leśniczy pan Paweł Grodziński - wnuk kuriera Wojciecha Grodzińskiego, który za działalność kurierską w czasie II wojny światowej zginął w obozie koncentracyjnym. W bardzo ciekawy sposób opowiadał o różnorodności terenu, szlaku kurierów, przyrodzie i historii tych ziem.

Uczniowie podczas półtoragodzinnej pieszej wycieczki przemierzali trasą rezerwatu do pola biwakowego. Tam odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Cztery pory lasu”.

W kategorii klasy 0-1 trzecie miejsce zdobyła Milena Tabisz.

W kategorii klasy 2-3 również trzecie miejsce zdobyła Oliwia Czapor.

Uczestnicy  konkursu otrzymali cenne nagrody. Na zakończenie programu na dzieci czekała część  cateringowa – krokodylki i frytki z Zajazdu ,,Jaś Wędrowniczek”.

Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie malarstwa.

opracowała: B. Dworzańska

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Konkurs „Wielka Brytania bez tajemnic”

W dniu 13.06.2018 r. uczniowie naszej szkoły: Jakub Guzik i Jakub Kaczor z klasy VI pod opieką nauczyciela Piotra Rajchla udali się do Szkoły Podstawowej w Sieniawie, gdzie wzięli udział w IX edycji Konkursu  Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pt. „Wielka Brytania bez tajemnic” w kategorii dla uczniów klas IV-VI szkół z terenu gminy Rymanów.

Konkurs zorganizowany został w celu poszerzenia wiedzy o Wielkiej Brytanii, a uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami z zakresu:

  • historii (najważniejsze daty),
  • geografii (położenie, powierzchnia, ludność, najwyższe góry, największe jeziora, religia, waluta, zabytki i atrakcje turystyczne),
  • kultury (święta, posiłki, sporty, zwyczaje, festiwale, polityka),
  • obyczajów.

Jednym w elementów konkursu było przygotowanie stroju związanego z Wielką Brytanią. Jakub Guzik przebrał się w Johna Bulla – postać stereotypowego porywczego i grubiańskiego Anglika z XVIII w. Ubrany był w smoking przepasany flagą Wielkiej Brytanii, a w ręku trzymał cylinder. Jakub Kaczor wybrał koszulkę sportową i szalik, a przebrał się za piłkarza klubu angielskiego Chelsea Londyn.

W czasie przerwy, gdy komisja sprawdzała prace konkursowe, uczestnicy mieli okazję porozmawiać z prawdziwym native speakerem – Anglikiem, który służył każdemu dobrym słowem i radą.

Konkurencja była duża, gdyż w całym konkursie zmagało się ponad 40 uczestników z wielu szkół gminy Rymanów. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą, jednak nie udało im się pokonać rywali w teście wiedzy.

Miłą niespodzianką była nagroda główna (jedna z trzech) za najlepszy strój, którą otrzymał Jakub Guzik – gratulujemy oraz życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

opracował: P. Rajchel

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Podsumowanie programu profilaktyczno - wychowawczego "Bezpieczny dzisiaj - szczęśliwy jutro"

Kolejny już raz uczniowie klas V z terenu gminy Rymanów brali udział w programie profilaktyczno - wychowawczym "Bezpieczny dzisiaj - szczęśliwy jutro" przeprowadzonym przez pedagogów Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Miejscu Piastowym.

Celem programu było podkreślenie znaczenia  umiejętnego zachowania się w sytuacjach trudnych związanych ze środkami uzależniającymi oraz napotykaną agresją, uwrażliwienie na zjawisko cyberprzemocy i propagowanie właściwych form spędzania wolnego czasu. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w konkursach literackim i plastycznym.

7 czerwca 2018 r. w kinie "Sokół" w Rymanowie odbyło się uroczyste podsumowanie programu z udziałem burmistrza Gminy Rymanów Pana Jana Materniaka, dyrektora poradni w Miejscu Piastowym Pani Marty Kuc - Jagiełło, dyrektora GOK w Rymanowie Pani Danuty Litarowicz oraz uczniów klas piątych z terenu naszej gminy wraz z opiekunami. Z naszej szkoły w konkursie plastycznym brała udział Magdalena Kijowska, która otrzymała dyplom i upominek od organizatorów.

Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli spektakl pt. "Sieć" zaprezentowany przez aktorów Teatru dla Dzieci i Młodzieży MORALITET z Krakowa połączony z zajęciami warsztatowymi.  Poruszono bardzo aktualne problemy dotyczące współczesnej młodzieży czyli problem istnienia w Internecie, przemocy i agresji w sieci, a także zwrócono uwagę na rolę rodziny, przyjaciół oraz relacji młodych ludzi z najbliższymi. Celem tego spektaklu jest przestroga, zwrócenie uwagi widza, że Internet jest czymś wspaniałym, nieodzownym i potrzebnym nam jak światło. Ale zbliżając się zbyt blisko do żarówki możemy się oparzyć. Tak też może być z Internetem. On też może nam uczynić krzywdę lub my za jego pośrednictwem możemy zrobić krzywdę innym.

opracowała: M. Zięba

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Życie i działalność Józefa Piłsudskiego

24 maja 2018 roku odbył się konkurs historyczny pod tytułem "Życie i działalność Józefa Piłsudskiego". Organizatorami konkursu byl Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie oraz Stowarzyszenie "Nasz Rymanów". Inspiracją do zorganizowania testu jest przypadająca w bieżącym roku setna rocznica odzyskania przez Polskę suwerenności oraz 83 rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego.

Do zmagań konkursowych przystąpili uczniowie z klasy VII, Wiktor Tabisz i Sławomir Gębuś. Chłopcy pomimo tego, że nie zdobyli żadnego miejsca na podium godnie reprezentowali naszą szkołę. Uczniom życzymy samych sukcesów w kolejnych konkursach.

opracowała: A. Kaczor

 

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

15 maja, Sławomir Gębuś - uczeń 7 klasy, po wygraniu szkolnych eliminacji udał się do Beska na Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego. W zmaganiach wzięło udział około 30 uczniów z klas 5 – 7 z okolicznych szkół powiatu krośnieńskiego i sanockiego.

W ramach konkursu uczestnicy musieli wykazać się wieloma umiejętnościami językowymi oraz znajomością kultury krajów anglojęzycznych. Konkurs przeprowadzony został w formie pisemnej, uczestnicy rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Celem konkursu była popularyzacja j. angielskiego wśród uczniów, motywowanie ich do doskonalenia umiejętności językowych, a także promowanie dzieci z uzdolnieniami lingwistycznymi.

Po napisaniu testu uczniowie mieli możliwość obejrzenia przedstawienia w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Besku. Wszyscy obecni na własne oczy mogli zobaczyć najważniejsze postacie wywodzące się z krajów anglojęzycznych. Przywitał nas Michael Jackson z grupą taneczną a Sherlock Holmes i Dr Watson przeprowadzili nas przez ciekawe przedstawienie. Uczniowie zobaczyli także Robin Hood’a, króla Henryka VIII i jego 6 żon, grupę The Beatles, oraz Królową Elżbietę. Na koniec usłyszeliśmy największe przeboje angielskojęzyczne w wykonaniu młodych muzyków.

Po przedstawieniu ogłoszono laureatów konkursu. Mimo wkładu ciężkiej pracy, naszemu uczniowi nie udało się zdobyć upragnionego miejsca na podium, jednak wrócił on z pełnym bagażem doświadczeń i nowymi umiejętnościami. Za udział w konkursie otrzymał również pamiątkowy dyplom oraz upominek.

opracował: P. Rajchel

 

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Zegar

Ulti Clocks content

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 211 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: