Strona główna Nasze osiągnięcia

Szkolny Konkurs Ekologiczny

 

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

organizowany w ramach akcji „Sprzątanie świata”

„ DAJEMY ODPADOM DRUGIE ŻYCIE”

1. Cel konkursu

Celem konkursu jest:

  • Kształtowanie postaw ekologicznych,
  • Zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej,
  • Promowanie idei wśród dzieci powtórnego wykorzystania odpadów,
  • Znajomość różnych technologii utylizacji odpadów.

Konkurs kierowany jest do uczniów klas IV-VIII i ma charakter pracy w formie technicznej. Zadaniem ucznia jest stworzenie dowolnej pracy z wykorzystaniem odpadów; może to być „recyklingowy stworek” lub coś bardziej praktycznego co wykorzystamy w przyszłości jak: karmnik dla ptaków, organizer na przybory szkolne itp.

2. Materiały

  • Makulatura
  • Butelki plastikowe
  • Puszki
  • Opakowania szklane

3. Termin i miejsce składania prac

Prace należy dostarczyć w terminie do 15 października pani Joannie Tuchowskiej. Wszystkie prace będzie można zobaczyć na wystawie konkursowej.

4. Forma pracy

  • Praca powinna być przygotowana przez uczniów bez pomocy osób dorosłych.
  • Każda praca powinna być opisana co przedstawia, a także imię, nazwisko oraz klasę uczestnika konkursu.

5. Nagrody

Komisja konkursowa dokona oceny prac i wyłoni 3 najlepsze prace ( miejsce I, II i III) . Wszyscy uczestnicy konkursu dostaną upominki.

 

Rozstrzygnięcie gminnych konkursów – plastycznego i poetyckiego

Z okazji Dnia Mamy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Część uczniów przystąpiła do pracy plastycznej i wykonała piękne laurki dla mam. Inni pochwalili się swoim talentem poetyckim i napisali wyjątkowe, bardzo osobiste wiersze. Byli też tacy, którzy postanowili spróbować swoich sił w obu konkursach.

Z okazji tego ważnego święta Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie przygotował wyjątkowy koncert pod tytułem „Dla Ciebie Mamo”, podczas którego ogłoszone zostały wyniki konkursu poetyckiego „Wiersz dla Mamy” oraz konkursu plastycznego „Laurka dla Mamy”. Z radością możemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy:

Konkurs plastyczny:

Liwia Michalak – wyróżnienie

Nikodem Goliński – II miejsce

Konkurs poetycki:

Milena Kaczor – I miejsce

Lena Knurek – II miejsce (ex aequo)

Oliwia Czapor – II miejsce (ex aequo)

Emilia Guzik – III miejsce

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach, serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do obejrzenia koncertu:

https://www.youtube.com/watch?v=fCipA8bW2t8

Anna Pelczarska

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

8 czerwca 2021r. zorganizowany został w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Popularyzacja języka niemieckiego to ważny element niezbędny w motywowaniu uczniów do rozwijania umiejętności językowych. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas 7 i 8.

Celem konkursu było zachęcenie naszej młodzieży do zdobywania i poszerzania wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych, poznanie ich kultury, historii, geografii, zwyczajów, świąt i ciekawych miejsc. Konkurs miał na celu wzbudzenie zainteresowania językiem niemieckim oraz zachęcał do rywalizacji i rozwijania umiejętności oraz zainteresowań językowych. Poznanie i zrozumienie innej kultury to kształtowanie także poczucia tolerancji wobec innych narodowości.

Oto wyłonieni laureaci:

I miejsce: Victoria Renkielska

II miejsce: Hubert Kaczor

III miejsce: Magdalena Kijowska

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów w przyszłych rywalizacjach!

Justyna Tabisz - Kocan


 

Wyniki konkursu chemicznego „Świadomie o atomie”

„Matematyka jest królową nauk, zaś chemia przepiękną księżniczką na wielkim dworze nauki”.

W naszej szkole na początku marca br. odbył się konkurs chemiczny „Świadomie o atomie”. Konkurs zorganizowany był dla klas VII – VIII. Każdy uczestnik wykonał model atomu dowolną techniką. Warunkiem zaliczenia zadania była pełna poprawność merytoryczna wykonanych modeli, kreatywność, a przede wszystkim własny wkład pracy włożony w realizację zadania. Zanim uczniowie przystąpili do wykonania swoich prac, temat budowy atomu oraz propozycję wykonania zostały im przedstawione na lekcji pokazowej z chemii, która odbyła się 25 lutego. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni oceną celującą.

Wszystkie prace były bardzo dobrze, starannie wykonane za co Wam serdecznie dziękuję. Ciężko było wybrać najlepszą pracę bo wszystkie były piękne, ale ktoś musi wygrać tak więc wyniki konkursowych zmagań przedstawiają się następująco:

I miejsce: Dawid Krępulec

II miejsce: Emilia Guzik

III miejsce: Jakub Kwolek

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i otwartość na naukę poprzez doświadczenie. A zwycięzcom gratulujemy wygranej.

Wioleta Bednarz

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Sukces w Wojewódzkim Konkursie Literackim

1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To szczególny moment na wspomnienie bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Aby oddać im hołd, uczennica klasy VI – Milena Kaczor – wzięła udział w III Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych” zorganizowanym przez Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej.

Celem konkursu było przede wszystkim złożenie hołdu w 70 rocznicę śmierci siedmiu członkom niepodległościowego IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszowi Cieplińskiemu, Adamowi Lazarowiczowi, Mieczysławowi Kawalcowi, Józefowi Rzepce, Franciszkowi Błażejowi, Józefowi Batoremu i Karolowi Chmielowi, zamordowanym 1 marca 1951 roku w więzieniu na warszawskim Mokotowie.

Komisja konkursowa dokonała oceny 107 prac z całego województwa, przyznając nagrody w dwóch kategoriach: poezja i proza. Milena napisała poruszający wiersz, który został doceniony przez jury i nagrodzony I miejscem w kategorii poezja. Jej praca to dowód na to, że młodzi ludzie nie zapominają o bohaterach, którzy poświęcili swoje życie najwyższym wartościom.

Serdecznie gratulujemy laureatce i życzymy jej kolejnych sukcesów poetyckich!

Anna Pelczarska

 

Koronawirus

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Bip

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: