Strona główna Nasze osiągnięcia

Rozstrzygnięcie gminnych konkursów – plastycznego i poetyckiego

Z okazji Dnia Mamy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Część uczniów przystąpiła do pracy plastycznej i wykonała piękne laurki dla mam. Inni pochwalili się swoim talentem poetyckim i napisali wyjątkowe, bardzo osobiste wiersze. Byli też tacy, którzy postanowili spróbować swoich sił w obu konkursach.

Z okazji tego ważnego święta Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie przygotował wyjątkowy koncert pod tytułem „Dla Ciebie Mamo”, podczas którego ogłoszone zostały wyniki konkursu poetyckiego „Wiersz dla Mamy” oraz konkursu plastycznego „Laurka dla Mamy”. Z radością możemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy:

Konkurs plastyczny:

Liwia Michalak – wyróżnienie

Nikodem Goliński – II miejsce

Konkurs poetycki:

Milena Kaczor – I miejsce

Lena Knurek – II miejsce (ex aequo)

Oliwia Czapor – II miejsce (ex aequo)

Emilia Guzik – III miejsce

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach, serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do obejrzenia koncertu:

https://www.youtube.com/watch?v=fCipA8bW2t8

Anna Pelczarska

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

8 czerwca 2021r. zorganizowany został w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Popularyzacja języka niemieckiego to ważny element niezbędny w motywowaniu uczniów do rozwijania umiejętności językowych. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas 7 i 8.

Celem konkursu było zachęcenie naszej młodzieży do zdobywania i poszerzania wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych, poznanie ich kultury, historii, geografii, zwyczajów, świąt i ciekawych miejsc. Konkurs miał na celu wzbudzenie zainteresowania językiem niemieckim oraz zachęcał do rywalizacji i rozwijania umiejętności oraz zainteresowań językowych. Poznanie i zrozumienie innej kultury to kształtowanie także poczucia tolerancji wobec innych narodowości.

Oto wyłonieni laureaci:

I miejsce: Victoria Renkielska

II miejsce: Hubert Kaczor

III miejsce: Magdalena Kijowska

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów w przyszłych rywalizacjach!

Justyna Tabisz - Kocan


 

Wyniki konkursu chemicznego „Świadomie o atomie”

„Matematyka jest królową nauk, zaś chemia przepiękną księżniczką na wielkim dworze nauki”.

W naszej szkole na początku marca br. odbył się konkurs chemiczny „Świadomie o atomie”. Konkurs zorganizowany był dla klas VII – VIII. Każdy uczestnik wykonał model atomu dowolną techniką. Warunkiem zaliczenia zadania była pełna poprawność merytoryczna wykonanych modeli, kreatywność, a przede wszystkim własny wkład pracy włożony w realizację zadania. Zanim uczniowie przystąpili do wykonania swoich prac, temat budowy atomu oraz propozycję wykonania zostały im przedstawione na lekcji pokazowej z chemii, która odbyła się 25 lutego. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni oceną celującą.

Wszystkie prace były bardzo dobrze, starannie wykonane za co Wam serdecznie dziękuję. Ciężko było wybrać najlepszą pracę bo wszystkie były piękne, ale ktoś musi wygrać tak więc wyniki konkursowych zmagań przedstawiają się następująco:

I miejsce: Dawid Krępulec

II miejsce: Emilia Guzik

III miejsce: Jakub Kwolek

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i otwartość na naukę poprzez doświadczenie. A zwycięzcom gratulujemy wygranej.

Wioleta Bednarz

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Sukces w Wojewódzkim Konkursie Literackim

1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To szczególny moment na wspomnienie bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Aby oddać im hołd, uczennica klasy VI – Milena Kaczor – wzięła udział w III Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych” zorganizowanym przez Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej.

Celem konkursu było przede wszystkim złożenie hołdu w 70 rocznicę śmierci siedmiu członkom niepodległościowego IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszowi Cieplińskiemu, Adamowi Lazarowiczowi, Mieczysławowi Kawalcowi, Józefowi Rzepce, Franciszkowi Błażejowi, Józefowi Batoremu i Karolowi Chmielowi, zamordowanym 1 marca 1951 roku w więzieniu na warszawskim Mokotowie.

Komisja konkursowa dokonała oceny 107 prac z całego województwa, przyznając nagrody w dwóch kategoriach: poezja i proza. Milena napisała poruszający wiersz, który został doceniony przez jury i nagrodzony I miejscem w kategorii poezja. Jej praca to dowód na to, że młodzi ludzie nie zapominają o bohaterach, którzy poświęcili swoje życie najwyższym wartościom.

Serdecznie gratulujemy laureatce i życzymy jej kolejnych sukcesów poetyckich!

Anna Pelczarska

 

Zabawy z matematyką

W marcu przypadają dwa święta dedykowane matematyce. 12 marca obchodzony jest Dzień Matematyki, a 14 marca Dzień liczby Pi, dlatego cały marzec jest poświęcony propagowaniu matematyki i zagadek logicznych.

Dzień Matematyki został zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. Organizacja do dzisiaj patronuje akcjom organizowanym z okazji Dnia Matematyki.

W naszej szkole w zabawach z matematyką uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII na lekcjach on – line oraz młodsi na lekcjach w szkole. Uczniowie klas starszych rozwiązywali zagadki z zapałkami, rozgrywali mecz tabliczki mnożenia i wzięli udział w szkolnym konkursie Mistrz Logicznego Myślenia w dwóch kategoriach: kl. IV – VI i VII – VIII. Uczniowie musieli wykazać się sprytem, niekonwencjonalnym myśleniem, by rozwiązać zadania zagadki inne niż na lekcjach.

W grupie klas IV – VI zwycięzcami zostali:

1 miejsce - Milena Kaczor

2 miejsce - Dorota Gębuś

3 miejsce - Lena Knurek

Wśród starszych klas VII – VIII najlepsze wyniki uzyskali:

1 miejsce - Dawid Krępulec

2 miejsce - Emilia Guzik

3 miejsce - Hubert Kaczor

Uczniowie klas I – III połączyli doskonalenie umiejętności informatycznych z kształceniem matematycznym. Wykorzystując portal matzoo.pl rozwiązywali zagadki z zapałkami, układali obrazkowe sudoku, układali figury według wzoru, odkrywali reguły i dopisywali kolejne elementy, ćwiczyli pamięć i spostrzegawczość układając matmemorki. Najwięcej emocji wzbudzał mecz tabliczki mnożenia, gdzie uczniowie rywalizowali z innymi uczestnikami portalu.

Dla starszaków z oddziału przedszkolnego z okazji Dnia Matematyki również przygotowano wyjątkowe, matematyczne zajęcia. Celem takich zajęć jest pobudzanie rozwoju intelektualnego, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat. Przedszkolaki brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich obrazy. Dużo radości sprawiła dzieciom gra matematyczna z liczmanami „Koło fortuny”, a także wspólna zabawa na dywanie interaktywnym. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a grupa starszaków poradziła sobie wspaniale!

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Małgorzata Zięba

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Koronawirus

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Bip

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: