Strona główna Nasze osiągnięcia

Konkurs plastyczny „Czar przyrody Podkarpacia”

Organizatorem konkursu plastycznego pod hasłem „Czar przyrody Podkarpacia” była Szkoła Sanatoryjna w Rymanowie-Zdroju.

Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, odkrywanie talentów plastycznych, promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie, rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych oraz lepsze poznanie środowiska lokalnego.

II miejsce w kategorii wiekowej dzieci z klas I-III zajęła uczennica klasy trzeciej Aleksandra Kuźnar.

Nagrody laureatom zostały wręczone 22 września 2019 roku podczas uroczystych obchodów Pożegnania Lata w Podkarpackiej Stolicy Dzieci w Rymanowie-Zdroju.

Serdecznie gratulujemy Aleksandrze, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

opracowała: A. Michnowicz

 

VIII Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować"

W ramach realizowanego w bieżącym roku szkolnym programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” przedstawiciele klas I – III: Lena Kaczor, Szymon Potocki, Julia Domin, Lena Knurek, Aleksandra Kuźnar, Milena Tabisz, Oliwia Czapor, Julia Przybyła i Wiktor Zubik wzięli udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Ratujemy i Uczymy Ratować. Organizatorem konkursu była Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem konkursu było rozpropagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów, nauczycieli oraz ich rodzin i najbliższych.

I etap konkursu polegał na stworzeniu pracy plastycznej w formie kolorowanki, która miała być poświęcona tematyce pierwszej pomocy. Nasi uczniowie podjęli się wykonania kolorowanki dotyczącej zagadnienia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Wykonanie plakatu pochłonęło wiele czasu i wymagało dużo pracy, ale udało się. Uczniowie naszej szkoły przeszli do II etapu konkursu.

Druga tura zmagań polegała na przygotowaniu przez uczniów elementu edukacyjnego do nauki pierwszej pomocy. Wspólnie postanowiliśmy, że uszyjemy pluszowego misia, do którego dołączymy własnoręcznie wykonaną książeczkę poświęconą pierwszej pomocy. Pomysł ten wszystkim bardzo się spodobał. Dzieci chętnie i ochoczo zabrały się do pracy. Uszycie misia sprawiło uczniom wiele radości i przyjemności. Stworzenie książeczki było też nie lada wyzwaniem. Całość wyszła rewelacyjnie, a dzieci bawiły się przy tym znakomicie.

Udział w konkursie pokazał, że Nasi uczniowie chętnie współdziałają w grupie, łącząc twórczo spędzony czas ze świetną zabawą. Przygotowanie własnoręcznie wykonanego misia z książeczką przyniosło ogromną radość i satysfakcję. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom.

Mamy nadzieję, że Nasz Miś będzie cieszył się dużym zainteresowaniem jako przedmiot edukacyjny do nauki pierwszej pomocy. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie.

opracowała: P. Czenczek

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Pierwsze Koty za Płoty

W dniu 4.06.2019 r. nasi uczniowie mogli wziąć udział w I-ej Spartakiadzie Sportowej pod hasłem: ,,Pierwsze Koty za Płoty” o Puchar Burmistrza Gminy Rymanów pod Patronatem Prezesa Zarządu Uzdrowiska Rymanów S.A. organizowanej przez grono pedagogiczne Szkoły Sanatoryjnej w Rymanowie Zdroju.

Impreza odbyła się na boisku szkolnym przy szpitalu uzdrowiskowym Zimowit. Celem spotkania było kształtowanie zasad racjonalnej troski o zdrowie i sprawność fizyczną, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, poznanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej oraz wdrażanie do przestrzegania reguł w zawodach sportowych.

Zabawę rozpoczęła pani Dyrektor Agnieszka Kopiec, która serdecznie przywitała uczestników i rozpoczęła I –wszą Spartakiadę Sportową. Naszą szkołę godnie reprezentowali klasa IV – Milena Kaczor, Damian i Patryk Potocki, V – Hubert Kaczor i Jakub Kwolek, VI – Magdalena Kijowska.

Konkurencje, które odbyły się na boisku to: bieg z jednoczesnym trącaniem kulek w rajtuzach butelek napełnionych wodą, ciągnięcie zawodników na kocu, przeskoki nad poprzeczką, bieg z założeniem koszulki. Nawet opiekunowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną, rzucając beretami do celu.

Nasi uczniowie otrzymali dyplom za udział oraz nagrodę pocieszenia - kotka, którą wręczał zastępca Burmistrza Pan Grzegorz Wołczański. Wszystkie konkurencje przyniosły uczniom dużo zabawy, była to także fantastyczna lekcja wychowania fizycznego.

Czekamy z niecierpliwością na kolejną spartakiadę.

opracowała: B. Dworzańska

 

IV Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

22 maja uczniowie naszej szkoły: Magdalena Kijowska, Hubert Kaczor, Sławomir Gębuś oraz Wiktor Tabisz – po wygraniu szkolnych eliminacji udali się do Beska na finał IV Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego. W zmaganiach wzięło udział około 70 uczniów z klas V-VIII z okolicznych szkół powiatu krośnieńskiego i sanockiego. Konkurencja była ogromna, a w ramach konkursu uczestnicy musieli wykazać się nie lada umiejętnościami językowymi oraz znajomością kultury krajów anglojęzycznych. Konkurs przeprowadzony został w formie pisemnej, a uczestnicy rozwiązywali zadania z różnych zagadnień gramatycznych oraz językowych. Celem konkursu była popularyzacja j.angielskiego wśród uczniów, motywowanie ich do doskonalenia umiejętności językowych, a także promowanie dzieci z uzdolnieniami lingwistycznymi.

Po napisaniu testu uczniowie mieli możliwość obejrzenia przedstawienia w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Besku. Wszyscy obecni na własne oczy mogli zobaczyć humorystyczne podejście do historii, kultury i zwyczajów mieszkańców krajów anglojęzycznych oraz niemieckojęzycznych.

Po przedstawieniu ogłoszono laureatów konkursu. Mimo wkładu ciężkiej pracy, reprezentantom naszej szkoły nie udało się zdobyć upragnionego miejsca na podium, jednak wrócili oni z pełnym bagażem doświadczeń i nowymi umiejętnościami. Za udział w konkursie wszyscy otrzymali również pamiątkowy dyplom. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

opracował: P. Rajchel

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Szkolny konkurs plastyczny „Pomocna dłoń”

W dniu 21 maja 2019 r. ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. „Pomocna dłoń”, który został zorganizowany przez Szkolną Radę Wolontariatu dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV – VIII. Konkurs miał na celu przybliżenie idei wolontariatu, kształtowanie wrażliwości na potrzeby innych, rozwijanie empatii i zachęcanie do pomagania, rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej – plakatu promującego wolontariat.

W szkolnym konkursie wzięło udział 15 uczniów. Komisja konkursowa wyłoniła 3 najlepsze prace plastyczne. Zwycięzcami zostali:

I miejsce: Julia Ekiert – klasa IV

II miejsce: Milena Kaczor – klasa IV

III miejsce: Emilia Guzik – klasa V

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

opracowała: P. Czenczek

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Bip

Zegar

Ulti Clocks content

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: