Przyszedł czas podsumowania akcji czytelniczej „Bilet powrotny do biblioteki”, która trwała od 3.10.2022r. do 31.05.2023r. Wzięło w niej udział 14 uczniów z klas 1-3.

Wszyscy uczniowie klas 1-3 otrzymali bilety powrotne do biblioteki. Na biletach wydrukowane zostały ikonki obrazujące różne rodzaje książek: o magii, o zwierzakach, o sporcie, o przyjaźni, o świecie, komiks, książka detektywistyczna, książka, która została zekranizowana. Należało przeczytać po jednej książce z każdej kategorii. Zakończenie udziału w akcji następowało po „przedziurkowaniu” całego biletu.

Wydarzenie to cieszyło się ogromną frekwencją ze strony czytelników klas 1-3, a zaangażowanie w realizację zadań jest pełne podziwu. Niektórzy uczniowie bardzo szybko poradzili sobie z przeczytaniem 10 książek inni delektowali się czytaniem i rozłożyli realizację tego zadania w czasie. Podejście dzieci do tej akcji napawa optymizmem, że czytanie jest dla nich ważne i sprawia im ogromną przyjemność, a bilet był tylko dodatkową zachętą, aby odwiedzić szkolną bibliotekę.

Wszyscy uczestnicy tego przedsięwzięcia otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Anna Michnowicz

Więcej zdjęć w Galerii.