Strona główna Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej

Dnia 8 marca 2018 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zwiedzili bibliotekę szkolną, zostali zapoznani z jej regulaminem, zasadami wypożyczania, księgozbiorem.

Uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy IV. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Następnie dzieci musiały wykazać się znajomością alfabetu, rozwiązać zagadki oraz wymienić najważniejsze zasady zachowania się w bibliotece. Z wszystkimi zadaniami uczniowie poradzili sobie na szóstkę i wtedy przyszedł czas na złożenie przez nich przyrzeczenia i dokonanie aktu pasowania na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, piękne książeczki oraz zakładki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Z pewnością po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

opracowała: A. Michnowicz

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej

Dnia 10.03.2017r. w Szkole Podstawowej w Bziance, odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

Uczniów klasy I wraz z Panią wychowawczynią powitali w bibliotece Królowa Książka, Zorro, Scooby Doo, Król, Pirat i Bibliotekarz.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.  Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zostali zapoznani się z regulaminem i zasadami wypożyczania książek, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Uczniowie klasy pierwej odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek, odgadywali z jaką baśnią kojarzy się wybrany rekwizyt, a także układali bajkowe klocki.  Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą rycerzami Królowej Książki i zawsze będą szanować książki, a Królowa Książka wybraną książką dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książki, a także piękne książeczki. Uczniowie obiecali często odwiedzać bibliotekę i szanować wypożyczone książki.

Mamy nadzieję, że spotkanie się podobało i na długo pozostanie w pamięci naszych drogich czytelników, a także,  że od tej pory pierwszaki rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

opracowała A. Michnowicz

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej

 

"Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem."

Kornel Makuszyński

 

Dnia 21 marca  2016r. w Szkole Podstawowej w Bziance,  odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w II semestrze, kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której przekazano dzieciom wiedzę  o książce i bibliotece. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani wychowawczyni złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Królowa Książka.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali interesujące książki, zakładki do książki, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

opracowała: A. Michnowicz

Więcej zdjęć w Galerii 1

Więcej zdjęć w Galerii 2

 

Pasowanie na Czytelnika

Do tradycji Szkoły Podstawowej w Bziance należy uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość ma na celu popularyzację i rozwój nawyku czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów.

12 marca ubrane w stroje galowe dzieci  wraz z panią wychowawczynią odwiedziły bibliotekę. Uroczystość rozpoczęła się krótkim przedstawieniem wprowadzającym przyszłych czytelników w świat książek. Uczniowie rozwiązywali zagadki o bohaterach książek. Następnie  przyporządkowywali tytuły książek do ilustracji, a także odgadywali do jakich baśni należą rekwizyty. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez uczniów przyrzeczenia. Podczas tegorocznego pasowania dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki i jak się zachowywać w bibliotece. Zapoznały się ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z nich. Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki oczywiście w postaci książek.

Żywimy nadzieję, że czytanie książek stanie się modą i stylem spędzania wolnego czasu, zarówno w trakcie edukacji szkolnej, jak i już w dorosłym życiu.

opracowała: A. Michnowicz

 

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Zegar

Ulti Clocks content

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 286 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: