Strona główna Wywiadówki Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

13 października 2021 roku w Szkole Podstawowej w Bziance odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi oraz uczniowie. W części artystycznej uczniowie z klasy IV, V, VI, VII oraz VIII zaprezentowali przygotowany film i życzenia, wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Edyta Jakieła, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

ks. Michał Szubra

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Koronawirus

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Bip

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: