Bądź dzieckiem jak najdłużej
Jak dziecko baw się, śmiej
I kochaj tak jak dziecko
I serce dziecka zawsze miej!

Dzień Dziecka to bardzo radosne i długo wyczekiwane święto, na które z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci te małe i te duże. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe wszystkim zależało, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. Przedszkolaki korzystały z licznych atrakcji zorganizowanych przy szkole, natomiast starsi uczniowie wyjeżdżali na wycieczki.

Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie przejażdżki konikiem oraz transportu do wycieczek szkolnych z okazji Dnia Dziecka.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do pana Marka Dąbrowskiego za udostępnienie maszyny do waty cukrowej.

**************************************************************************************************

Oddział przedszkolny

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się na placu szkolnym, gdzie czekały na nich przygotowane atrakcje. Na samym początku gościła u nas Ochotnicza Straż Pożarna z Beska, która opowiadała dzieciom o swojej pracy, sprzęcie oraz jak należy postępować w momencie wystąpienia zagrożenia życia. Następnie podopieczni mogli skorzystać z przejażdżki na koniku, przyczepy z piłeczkami, dmuchańca, samochodzików oraz placu zabaw. W trakcie trwania imprezy dzieci miały do dyspozycji fontannę czekoladową z owocami i kolorowymi piankami, watę cukrową, tosty, napoje i słodycze.

Mamy nadzieję, że dzieci będą miały niezapomniane wspomnienia i pozytywne wrażenia z przygotowanej dla nich imprezy.

Maria Ekiert

Więcej zdjęć w Galerii.

**************************************************************************************************

Klasy I - III

Dnia 1 czerwca 2021 roku z okazji Dnia Dziecka klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę autokarową do Berezki koło Polańczyka. Rozpoczęliśmy od zwiedzania wiejskiego zoo, znajdują się tam duże i małe, ssaki i ptaki: krowa, konie, kozy, owce, świnia, króliczki, osioł Tosia, nutria, samotny szczur i myszka oraz ptaki - kury, kaczki, perliczki, indyki, bażanty, gołębie, pawie. Zwierzęta można było karmić i głaskać, tarmosić i przytulać. Szaleństwom nie było końca przy królikach. Dawały się nie tylko głaskać, ale i brać na ręce - takiej dawki pieszczot chyba jeszcze w swoim króliczym życiu nie dostały. Dzieciaki zachwycone zwierzaczkami zapomniały o swoich plecakach i osobistych rzeczach, gdzie obok budki futrzaka ktoś z zwiedzających osób znalazł portfel jednej z naszych uczennic. No cóż, dla takich słodkich pupili traci się czasem głowę.

Ale wiejskie zoo to nie tylko zwierzaki. Uczniowie mogli pozjeżdżać z górki na pontonach, pograć w wiejskie kręgle. Jest też wielka proca Angry Birds, trampolina i zjeżdżalnia linowa. Dla najmłodszych, którzy to jeszcze nie wiedzą jak wyglądają warzywa rosnące w ziemi, zrobiono rabatki z cukinią i kapustą oraz wiele innych warzyw rosnących w ogródkach. Można było pohasać w zielonym labiryncie i zerknąć jak wyglądają narzędzia rolnicze, czy rzucić okiem na wóz drabiniasty albo studnię żuraw. Dzieci doiły nawet  sztuczną krowę, co stanowiło jedną z ciekawych atrakcji. Grupy wzięły udział w zawodach Farmera, gdzie zostały podzielone na trzyosobowe  zespoły. Każda z osób miała na zadanie przejść następujące konkurencje: rzut gumowcem w kręgle, slalom taczkami, rzut do świnki.

Po licznych atrakcjach na uczniów czekała część kulinarna, mianowicie kiełbaski z grilla. Każdy uczestnik na zakończenie wycieczki otrzymał magnes z wizerunkiem wiejskiego zwierzątka.

To była niezapomniana wycieczka pełna wrażeń i przygód dla wszystkich uczestników, a nawet dla naszych Pań, które spróbowały zjazdu na pontonach.

Beata Dworzańska

Więcej zdjęć w Galerii.

**************************************************************************************************

Klasy IV - VI

Uczniowie klas 4-6 spędzili początek czerwca w pięknych okolicach Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego. Na rozgrzewkę, wszyscy udali się do parku linowego w Krośnie, gdzie najwięksi śmiałkowie zmierzyli się z wymagającymi trasami zawieszonymi na znacznych wysokościach. Mimo strachu i przewyższeń, wszyscy uczniowie sprostali trudom parku linowego, co pokazują zdjęcia w galerii.

Następnie, cała wycieczka udała się do zamku Kamieniec w Odrzykoniu, gdzie dzięki uprzejmości przewodnika, wszyscy mieli okazję poznać historię, znaczenie i mity zamku. Niezwykle zapadające w pamięci były odwiedziny w średniowiecznej sali tortur.

Po zwiedzaniu, na pożegnanie zamku, zostało zorganizowane ognisko na dziedzicu zamkowym. Uczniowie mieli okazję nabrać siły przed następnym wyzwaniem – przejściem szlaku przez Rezerwat Prządki.

Malownicze skałki „Prządki” wieńczące szczytową partię wzgórza (526 m) położone są pomiędzy Korczyną a wsią Czarnorzeki. Nazwa rezerwatu wywodzi się z legendy, która głosi, że są to panny dworskie z pobliskiego zamku zaklęte w skały za to, że przędły w święto. Na obszarze rezerwatu znajdują się cztery grupy skałek piaskowcowych. Kształty skałek to w większości wyniosłe maczugi przekraczające niekiedy 20 m wysokości, ale są również formy płaskie, bryłowe poprzedzielane szczelinami rozwierającymi się ku górze. Poszczególnym skałom nadane zostały nazwy – m.in.: Prządka-Matka, Prządka-Baba, Herszt, Zbój Madej. W grupie skał zwanych Prządką-Matką występuje jedna z najwyższych skałek w całym rezerwacie, która ciągnie się przez ok. 30 m i ma 18 m wysokości.

Na zakończenie, przewidziano wizytę na wieży widokowej w Czarnorzekach, gdzie uczniowie mogli podziwiać nie tylko piękny Beskid Niski, ale i Bieszczady. Widoki zapierały dech w piersi, ale był to już czas na powrót. Wszyscy spełnieni i świadomi pięknych terenów, które zostały odwiedzone, wrócili bezpiecznie do domu.

Piotr Rajchel

Więcej zdjęć w Galerii.

**************************************************************************************************

Klasy VII - VIII

Dzień Dziecka warto spędzić inaczej niż zwykle, bez książek i nauki. Dlatego starsze klasy wzięły udział w wycieczce, której celem było poznanie najbliższej okolicy oraz sprawdzenie swojej sprawności fizycznej.

Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Beskim Centrum Dziedzictwa, gdzie usłyszeliśmy ciekawie opowieści o przeszłości Beska począwszy od czasów prehistorycznych do współczesności. Uczniowie obejrzeli ekspozycje przedstawiające skamieliny, przedmioty i maszyny codziennego użytku, stroje ludowe, wystrój chat oraz kolekcję starych traktorów. Ta ostatnia wzbudziła największe zainteresowanie naszych uczniów.

Prządki były następnym miejscem, gdzie pojechaliśmy. Widać, że czas nauki zdalnej nie zaszkodził kondycji uczniów, którzy sprawnie pokonywali kolejne wzniesienia i szukali trudniejszych przejść między skałami. Wycieczkę zakończyliśmy ogniskiem.

Małgorzata Zięba

Więcej zdjęć w Galerii.