21 listopada obchodzony jest na całym Świecie DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. Jest to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Celem tego dnia jest uwrażliwianie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzanie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpalne pokłady dobra. Bycie miłym, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

W naszej szkole również odbyły się obchody tego Święta. Zorganizowana została Poczta Życzliwości i Pozdrowień. Każdy mógł wrzucić kartkę, list ze słowami życzliwości, bądź po prostu wysłać pozdrowienia dla kolegów, koleżanek i nauczycieli. W skrzynce znalazło się wiele kartek z jakże miłymi, pełnymi empatii słowami.

Uczniowie mogli również tego dnia „wziąć ze sobą” miłe słowo i przekazać je koledze lub koleżance. Dzień był pełen pozytywnych emocji, miłych słów i gestów.

Przesłanie akcji jest proste, bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od Święta. Uprzejmość jest cennym kluczem, który otwiera wiele drzwi.

 

Samorząd Uczniowski