9 maja bieżącego roku naszą szkołę odwiedził niezwykły gość ulubieniec wszystkich dzieci Koziołek Matołek. Bohater ten wykreowany został przez Kornela Makuszyńskiego. Autor opisał przygody dzielnego i nieustraszonego Koziołka Matołka, który przemierzał cały świat w poszukiwaniu drogi do Pacanowa. Do dnia dzisiejszego „Koziołek Matołek” bawi i uczy najmłodszych. Jest inspiracją wielu spektaklów teatralnych i filmowych.

Spektakl o „Koziołku Matołku" adresowany był do dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III. Aktorzy zachęcali dzieci do aktywnego udziału w inscenizacji, która miała charakter edukacyjny. Najmłodszym widzom podobała się gra aktorów, czego dowodem były gromkie brawa. W trakcie przedstawienia dzieci przypomniały i utrwaliły polskie przysłowia o kozach. Koziołek Matołek umiejętnie wytłumaczył znaczenie tych przysłów. Dzieci dowiedziały się również, że w Zakopanem mogą zwiedzić muzeum autora powieści Kornela Makuszyńskiego. Aktorzy w trakcie zabawy przeprowadzili quiz, w którym klasy I-III dopowiedziały tytuły wszystkich dzieł Kornela Makuszyńskiego.

Na zakończenie edukacyjnego spektaklu dzieci podkuły głównego bohatera Koziołka Matołka. Za wszystkie poprawnie rozwiązane zadania najmłodsi uczniowie naszej szkoły dołączyli do Klubu Koziołka Matołka otrzymując stosowne pieczątki.

Anna Kaczor

Więcej zdjęć w Galerii.