Kącik dla Rodziców

Nasza biblioteka jest nie tylko miejscem, gdzie wypożyczamy książki. To także oaza ciszy i wytchnienia od szkolnego gwaru. Prawie na każdej przerwie można wpaść i zagłębić się w lekturze książki, czy ulubionego czasopisma „Świerszczyk”. Pani bibliotekarka  chętnie służy radą i pomocą. Spotkania te cieszą i małych, i dużych.

Na półkach systematycznie pojawiają się nowe tytuły, dlatego możemy się pochwalić bogatym księgozbiorem.

Kochani Rodzice, pytajcie swoje dzieci, czy odwiedzają szkolną bibliotekę, czy znają jej zasoby? Wszyscy powinniśmy je zachęcać do czytania, czytając książki dzieciom w szkole jak i w domu przynajmniej 15 minut dziennie oraz pokazywać jak fascynujący jest świat książek.

Zachęcamy do skorzystania z Przewodnika po Dobrych Książkach (kliknij)

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” od samego początku kampanii czytania zachęca dorosłych, przede wszystkim rodziców, do codziennego głośnego czytania dzieciom. Wyniki badań pokazują, że działania Fundacji przynoszą wymierne rezultaty – coraz więcej rodziców docenia tę formę spędzania z czasu z dzieckiem. Podczas czytania wartościowej literatury, wspieramy rozwój psychiczny, intelektualny i moralny dziecka, a i sami często doświadczamy radości, jaką daje kontakt z pięknym i mądrym tekstem literackim.

Dlaczego Rodzinne Czytanie?

Wśród bardzo wielu działań Fundacja chciała wyodrębnić te, które są przeznaczone specjalnie dla Rodzin. Bowiem właśnie w domu dziecko powinno mieć pierwszy kontakt z książką. Już od pierwszych dni życia malucha możemy wprowadzić czytanie jako formę wspierania jego rozwoju, a także uczenia go dobrych nawyków i poprawnego, bogatego języka. Nasze głośne czytanie może trwać wiele, wiele lat…

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” została założona w grudniu 1998 r. przez Irenę Koźmińską, która pełni w niej funkcję prezesa. Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne i lobbingowe.

List Pani Ireny Koźmińskiej prezes Fundacji „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom” skierowany do rodziców:

,, Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy.

Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem…”

 

Program rządowy „Książki naszych marzeń” w Szkole Podstawowej w Bziance


Rok szkolny 2015/2016 w wielu szkołach podstawowych w Polsce będzie upływał przy realizacji rządowego programu edukacyjnego „Książki naszych marzeń” finansowanego przez MEN.

Tak też będzie w naszej szkole podstawowej.

Celem Programu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Aby tak się stało uczniowie muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.