Strona główna Konkursy

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana,
albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana.

J. Lelewel

Od 18 lat, na całym świecie, październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa,  integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek odbywał się pod hasłem „Książka nas łączy”. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała szereg akcji promujących czytelnictwo i działalność biblioteki.

Zostały przeprowadzone konkursy: konkurs plastyczny „Laurka i życzenia dla biblioteki” dla uczniów klas 1 – 2 oraz konkurs literacki „ Cała prawda o czytaniu książek” dla uczniów klas 3 – 7 na wiersz, rymowankę lub hasło reklamujące książkę, bibliotekę oraz czytanie.

Cele konkursów:

  • rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów w wykorzystaniu różnych środków wyrazu,
  • popularyzacja biblioteki w środowisku szkolnym,
  • umacnianie wiary we własne siły i możliwości osiągania sukcesów,
  • zachęcanie dzieci do aktywności twórczej,
  • promowanie talentów plastycznych uczniów,
  • rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi.

W konkursach bibliotecznych wzięło udział 23 uczniów.

Wszyscy chętni uczniowie z klas I – II wykonali laurki, w których zamieścili życzenia, kierowane do naszej szkolnej biblioteki. Najpiękniejsze z nich zostały nagrodzone.

I miejsce uzyskała Lena Knurek - kl. I
II miejsce Julia Domin - kl. I
III miejsce Oliwia Czapor - kl. II

Jury w składzie p. M. Wojtuń i p. A. Michnowicz wyłoniło następujących zwycięzców konkursu literackiego:

I miejsce Dorota Gębuś - kl. III
II miejsce Maja Dziepak - kl. VI
III miejsce Julia Ekiert - kl. III

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody - środki plastyczne i gry.

Nasza szkolna biblioteka zorganizowała  również dla przedszkolaków  spotkanie z Reksiem, który w tym roku skończył 50 lat. Najmłodsi uczniowie szkoły wysłuchali opowiadania o przygodach Reksia, czytanego przez bibliotekarza. Historię o przygodach sympatycznego pieska wzbogaciły przygotowane dla każdego uczestnika spotkania, malowanki z Reksiem.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszych konkursach, a laureatom gratulujemy zwycięstwa. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na tablicy w holu szkoły.

opracowała: A. Michnowicz

Spotkanie z Reksiem

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Konkursy biblioteczne

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Regulaminy konkursów bibliotecznych

 

Regulamin konkursu "Cała prawda o czytaniu książek"


Regulamin konkursu na "Laurkę i życzenia dla biblioteki"

 

Konkursy biblioteczne

 

Konkurs recytatorski dla uczniów klas 1 - 6

Regulamin i terminarz Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas 1 - 6

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Już od 16 lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto trwa przez cały październik, a biblioteki szkolne w tym czasie organizują wiele wydarzeń i świętują wspólnie z czytelnikami. W tym roku oficjalne hasło święta to School Library Rocks, czyli Biblioteki szkolne rządzą.

Przez cały październik w naszej bibliotece wiele się działo. Na początku miesiąca zostały ogłoszone uczniom konkursy: Konkurs plastyczny „Ilustracja do ulubionej książki” dla uczniów klasy 1 oraz Konkurs czytelniczy „Zostań mistrzem pięknego czytania” dla uczniów klas 2 - 6 Szkoły Podstawowej w Bziance.

Celem konkursu plastycznego była popularyzacja czytelnictwa, zwiększenie zainteresowania książką, pobudzanie wyobraźni plastycznej i kreatywności dzieci, dążenie do uzyskania sukcesu poprzez uczestnictwo w konkursie tematycznym, rozwijanie zdolności plastycznych dzieci oraz współpraca biblioteki z wychowawcami klas.

Konkurs czytelniczy miał na celu propagowanie kultury czytelniczej poprzez korzystanie z biblioteki szkolnej, podniesienie poziomu czytelnictwa, kształcenie umiejętności pięknego czytania na głos, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu, rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury.

Więcej zdjęć w Galerii.

Więcej…

 

Dla naszej szkoły

Szukaj

Nasza szkoła

Zegar

Ulti Clocks content

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 294 gości 

Zegar szkolny

Koniec roku szkolnego za: